Հակոբ Արշակյանն ընդունել է Համահայկական երիտասարդական ֆուտբոլի ասոցիացիայի ղեկավարին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հուլիսի 7-ին ընդունել է Համահայկական երիտասարդական ֆուտբոլի ասոցիացիայի (PAYFA) ղեկավար Արամ Ղահրամանյանին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյ...
Հուլիսի 7-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է ԱԺ պատգամավոր ընտրված եւ լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորի մանդատը հաջորդ թեկնածուին տրամադրելու մասին թիվ 8 արձանագրությո...
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը հուլիսի 6-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հ...
ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Առողջապահության նախարարի տեղակալ Արմեն Նազարյանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել ««Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրենքում լրացում եւ փոփոխություն կատարելու մասին» ու ««Դեղերի մասին» օրենքում...
ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 10:00-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 9:30-ին տեղի ունենալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 9:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...

А.Аршакян принял руководителя Всеармянской молодежной футбольной ассоциации
7 июля вице-спикер НС А.Аршакян принял руководителя Всеармянской молодежной футбольной ассоциации (PAYFA) А.Каграманяна.На встрече также присутствовали председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта С.Габриелян, депутат А.Мкртчян, заместител...
7 июля Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии.Председатель НС А.Симонян сообщил, что ЦИК представила протокол № 8 о предоставлении мандата избранного в НС депутата, полномочия которого досрочно прекращены, следующему кандидату – К.Саруханяну.Согласно ч.4 ст.33 конституционного з...
Согласно ч.1 ст.55 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" депутат НС А.Казинян 6 июля подал прошение об отставке.Согласно ч.2 ст.155 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если в течение недели после опубликования прошения об отставке депутат письменно отзыва...
На внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения заместитель министра здравоохранения А.Назарян представил для обсуждения во втором чтении проекты о внесении изменений и дополнений в законы “О программе приватизации государственного имущества на 2017-2020 гг.”, “О лекарст...