Արթուր Ղազինյանը տեղափոխվել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով, եւ մեր՝ Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով «Հայաստան» խմբակցությունը գործուղել է Աննա Գրիգորյանին, ով չի մասնակցել հանձնաժողովի նիստերին: Այս մասին տեղեկացրել է ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հանձնաժողովի՝ հուլիսի 6-ին հրավիրած արտահերթ նիստում, որտեղ քննարկվել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը:
Հանձնաժողովն այդ պաշտոնում առաջադրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի թեկնածությունը: Քվեարկության արդյունքում վերջինս ընտրվել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
Արմեն Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել գործընկերներին վստահության համար: Նրա խոսքով՝  պաշտպանության եւ անվտանգության ոլորտում մեր երկրի առջեւ ծառացած բազմաթիվ խնդիրներ կան, որոնք լուծման կարիք ունեն:

“А.Казинян перешел в Постоянную комиссию НС по государственно-правовым вопросам, а фракция "Армения" направила в Постоянную комиссию НС по вопросам обороны и безопасности А.Григорян, которая не участвовала в заседаниях комиссии”, - сообщил председатель оборонной комиссии А.Кочарян на созванном 6 июля внеочередном заседании, при обсуждении вопроса избрания заместителя председателя профильной комиссии.
На эту должность комиссия выдвинула депутата фракции "Гражданский договор" А. Хачатряна, который в итоге голосования избран заместителем председателя комиссии.
А.Хачатрян поблагодарил своих коллег за доверие. По его словам, перед  страной стоит множество проблем в сфере обороны и безопасности, нуждающихся в решении.