Արթուր Ղազինյանը տեղափոխվել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով, եւ մեր՝ Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով «Հայաստան» խմբակցությունը գործուղել է Աննա Գրիգորյանին, ով չի մասնակցել հանձնաժողովի նիստերին: Այս մասին տեղեկացրել է ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հանձնաժողովի՝ հուլիսի 6-ին հրավիրած արտահերթ նիստում, որտեղ քննարկվել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը:
Հանձնաժողովն այդ պաշտոնում առաջադրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի թեկնածությունը: Քվեարկության արդյունքում վերջինս ընտրվել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
Արմեն Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել գործընկերներին վստահության համար: Նրա խոսքով՝  պաշտպանության եւ անվտանգության ոլորտում մեր երկրի առջեւ ծառացած բազմաթիվ խնդիրներ կան, որոնք լուծման կարիք ունեն:

Artur Ghazinyan moved to the NA Standing Committee on State and Legal Affairs and the Armenia Faction sent to our, Standing Committee on Defense and Security, Anna Grigoryan, who did not take part in the Committee sittings. The Chair of the NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan informed about this at July 6 extraordinary sitting, where the item of the election of the Deputy Chair of the Standing Committee was debated.
The Committee nominated the deputy of the Civil Contract Faction Armen Khachatryan for that position. As a result of voting, the latter was elected Deputy Chair of the Committee.
Armen Khachatryan thanked his colleagues for the trust. According to him, there are numerous problems before our country in the sphere of defense and security, which need to be solved.