Պաշտոնական այցով Վիեննայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 24-ին հանդիպել է Ավստրիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Վոլֆգանգ Սոբոտկային: Պատվո մատյանում գրառմանը հաջորդել է Ալեն Սիմոնյան-Վոլֆգանգ Սոբոտկա առանձնազրույցը, որից հետո՝ ընդլայնված հանդիպումը: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալ...
Վերջին տասը տարիների ընթացքում ՄԻԵԴ-ի վճիռների 97 տոկոսը Ադրբեջանը չի կատարել. Էդուարդ Աղաջանյան
ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության անդամ Էդուարդ Աղաջանյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ հերթական նստաշրջանում: Ելույթում, մասնավորապես, ասվում է. «Հարգելի՛ գործընկերներ, 2021 թ. սեպտեմբերի 13-ին Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովը ընդունել է բանաձեւ, որտեղ, ի թիվս այլ ամրագրումների, ասվում էր, մեջբերու...
ԵԽԽՎ հերթական նստաշրջանում ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանը: Պատգամավորն իր ելույթում ասել է. «Շնորհակալություն, տիկի՛ն նախագահող, ինչպես ընդունված է ասել, լավագույն պաշտպանությունը հարձակումն է, եւ, ցավոք, մինչ այս պահը փորձելով հանգստություն պահպանել այս նստ...
ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, պատգամավորներ Արսեն Թորոսյանը, Միքայել Թումասյանը եւ Ալեքսեյ Սանդիկովը հանդիպել են Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորներ Խրիստոս Դերմենցոպոլուսի, Աննա-Մանի Պապադիմիտրիուի եւ Մարիա-Ալեքսանդրա Կեֆալայի հետ: Վերջին...

24 июня Председатель НС А.Симонян, находящийся в Вене с официальным визитом, встретился с Председателем Национального Совета Австрийской Республики Вольфгангом Соботкой. После записи в Почетную книгу последовала личная беседа А.Симонян – В.Соботка, за которой последовала расширенная встреча.Председа...
Э.Агаджанян: “За последнee десятилетие Азербайджан не выполнил 97% постановлений ЕСПЧ”
На очередной сессии ПАСЕ выступил член армянской делегации в ПАСЕ Э.Агаджанян:"Уважаемые коллеги,13 сентября 2021 г. Парламентская Ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) приняла резолюцию, в которой среди прочих положений цитируемые ниже:6.1. И Азербайджан, и Армения имеют четко зафиксированные обязательств...
Член делегации НС РА в ПАСЕ В.Варданян, выступая на очередной сессии ПАСЕ, отметил: “Спасибо, г-жа Председательствующий!Как принято говорить, лучшая защита – это нападение, и, к сожалению, пока на этой сессии мы старались сохранять спокойствие, сейчас наши азербайджанские партнеры пытаются на нас на...
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян, депутаты А.Торосян, М.Тумасян и А.Сандыков встретились с депутатами парламента Греции Христосом Дерменцопулосом, Анной-Мани Пападимитриу и Марией-Александрой Кефалой.Греческие парламентарии прибыл в Армению для участия в...