ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը հունիսի 8-ին ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Կլեր Բազի Մալորիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում կարեւորել է Վենետիկի հանձնաժողովի նորընտիր նախագահի պաշտոնական այցը Հայաստան եւ գնահատել կառույցի հետ արդյունավետ համագործակցությունը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ԵԽԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի գլխավոր քարտուղար Սիմոնա Գրանատա-Մենղինին:
Ռուբեն Ռուբինյանի խոսքով` Հայաստանի իշխանությունները շարունակում են հավատարիմ մնալ Թավշյա հեղափոխությունից հետո սկիզբ առած ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին: Այս հարցում փոխխոսնակն ընդգծել է հանձնաժողովի աջակցության անհրաժեշտությունը:

On June 8, at the meeting with the delegation headed by the President of the Venice Commission Claire Bazy Malaurie, the RA NA Vice President and the Head of the Armenian delegation to the PACE Ruben Rubinyan highlighted the official visit of the newly elected President of the Venice Commission to Armenia and appreciated the effective cooperation with the structure.
The member of the delegation of the National Assembly to the PACE Arusyak Julhakyan and the Director/Secretary of the CoE Venice Commission Simona Granata-Menghini.
According to Ruben Rubinyan, the authorities of Armenia continue to adhere to the process of democratic reforms began after the Velvet Revolution. In this regard, the Deputy Speaker stressed the need for the support of the Commission.