ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը մշտապես կարեւորում է աշխատակիցների մասնագիտական կարողությունների հզորացումն ու ամրապնդումը: Այդ նպատակով Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) հետ համատեղ արդյունավետ համագործակցության շրջանակում հունիսի 4-5-ը կազմակերպվել էր երկօրյա արտագնա հերթական դասընթացը` «Արտաքին եւ ներքին հաղորդակցության հմտություններ» խորագրով:
Դասընթացի հիմնական նպատակն էր նպաստել աշխատակիցների հաղորդակցման հմտությունների, կարողությունների եւ աշխատանքային գործունեության համար անհրաժեշտ հմտությունների ձեռքբերմանը, բարելավել տեղեկատվության հավաքագրման, բիզնես հաղորդակցման եւ բանակցությունների վարման կարողությունները: Աշխատակիցները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրման ու օգտագործման չափանիշներին:
Միջազգային կազմակերպությունների հետ շարունակական եւ արդյունավետ համագործակցությունը մշտապես ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ուշադրության կենտրոնում է: Այդ համագործակցության հերթական արդյունքն աշխատակիցների ինստիտուցիոնալ գիտելիքների զարգացումն է:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը եւ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Գեւորգ Պապոյանը հունիսի 7-ին հանդիպել են Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի ազգային անվտանգության եւ արտաքին քաղաքականության մշտական հանձնաժողովի առաջին փոխնախագահ Աբբաս Մողթադայի Խորասգանիի գլխավորած պա...
Առողջապահության նախարարությունը 2021 թ.  իրականացրել է 12 ծրագիր՝ 53 միջոցառմամբ:  Տարեկան պլանը եղել է մոտ 114 մլրդ 496 մլն դրամ, սակայն ճշտված պլանով այն կազմել է 159 մլրդ 191 մլն դրամ: Սա պայմանավորված է եղել կորոնավիրուսային համավարակի դեմ պայքարի միջոցառումների ֆինանսավորմամբ: Փաստացի...

The RA NA Staff permanently highlights the strengthening of the employees’ professional capacities. On June 4-5, with that purpose within the framework of the joint effective cooperation with the International Republican Institute (IRI) two-day outgoing regular course titled ‘External and Internal Communication Skills’ was organized.
The main goal of the course was to promote the achievement of necessary skills for the employees’ communication skills, capacities and work activity, to improve the capacities of information collection, business communication and conducting negotiations. The employees had an opportunity to get acquainted with the standards of the information technology introduction and use.
The continuous and effective cooperation with the international organizations is always at the centre of attention of the RA NA Staff. The next result of that cooperation is the development of the employees’ institutional knowledge.
The Vice President of the RA National Assembly Hakob Arshakyan and the Head of the Friendship Group Armenia-Iran Gevorg Papoyan met with the delegation headed by the first Deputy Chairman of the Standing Committee for National Security and Foreign Policy of the Majlis of the Islamic Republic of Iran...
“The Ministry of Health implemented 12 programs with 53 measures in 2021. The annual plan was about 114 billion 496 million AMD, however, according to the adjusted plan, it was 159 billion 191 million AMD. This was due to the funding of measures to fight against the coronavirus pandemic. 157 billion...