Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանի հարցը վերաբերել է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած 2022 թ. հունվար-ապրիլ ամիսների 9.4  տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշին: Պատգամավորը հետաքրքրվել է, թե ինչպիսի գործողություններ է նախատեսում իրականացնել կառավարությունն այդ տեմպը պահելու համար:
ՀՀ վարչապետը պատասխանել է, որ ապրիլին գրանցվել է երրորդ հանրապետության պատմության գոյության ամբողջ ընթացքում գրանցված եւ աշխատավարձ ստացող աշխատատեղերի բացարձակ ռեկորդ: Ապրիլի արդյունքներով Հայաստանում գրանցված եւ աշխատավարձ ունեցող աշխատատեղերի թիվն ավելի քան 120.000-ով ավելի է, քան 2018 թ.: Առաջին չորս ամիսների տվյալներով այս տարի նախորդ տարվանից մոտավորապես 570 մլրդ դրամով ավելի առեւտրաշրջանառություն է տեղի է ունեցել:

В ходе процедуры вопросов-ответов НС-Правительство вопрос депутата Г.Папояна касался опубликованного Статкомитетом РА индекса экономической активности в 9,4%   за январь-апрель 2022 г. Депутат поинтересовался, какие действия правительство намечает предпринять для сохранения таких темпов.
Премьер-министр РА ответил, что за всю историю существования Третьей Республики в апреле зарегистрирован исключительный рекорд зарегистрированных рабочих мест и получающих зарплату работников. По итогам апреля количество зарегистрированных и оплачиваемых рабочих мест в Армении более чем на 120 тыс. больше, чем в 2018 г. По данным первых четырех месяцев текущего года торговый оборот почти на 570 млрд драмов больше, чем в 2021-м.