ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի ու  առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովները, համագործակցելով Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքության եւ «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնի հետ, մշակել են բարեգործական ծրագիր, որի շրջանակում 2020 թ. տեղի ունեցած պատերազմի ընթացքում վիրավորում ստա...
ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 23 հարց
Մայիսի 23-ին Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ խորհրդի նիստը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ մայիսի 24-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցե...
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը մայիսի 23-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարակ...
Կարեւորում եմ հայ-էստոնական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը եւ այդ հարցում բարեկամական խմբերի դերը: Այս մասին ասել է Ազգային ժողովի Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը մայիսի 23-ին ՀՀ-ում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդի հետ հա...

Первая группа раненных в ходе войны военнослужащих отправляется в Иерусалим
Постоянные комиссии НС по вопросам обороны и безопасности и по здравоохранению совместно с Армянским Патриархатом Иерусалима и реабилитационным центром “Дом солдата” разработали благотворительную программу, в рамках которой шестеро раненных в ходе войны 2020 года военнослужащих 26 мая отправятся в И...
23 мая состоялось заседание Совета НС под председательством А.Симоняна.Обсуждены и утверждены проекты повестки дня о внесении дополнений в повестку третьей сессии НС восьмого созыва и повестки дня созываемых 24 мая очередных заседаний. Определена также последовательность обсуждения повесточных вопро...
Заявление Председателя НС в связи с прошением об отставке депутата НС А.Беглоян
Согласно ч.1 ст.155 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" депутат НС А.Беглоян 23 мая подала прошение об отставке.В соответствии с ч.2 ст.155 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если депутат в течение недели после объявления об отставке в письменной форме...
“Придаю большое значение развитию армяно-эстонских межпарламентских отношений и  роли групп дружбы”, - отметила 23 мая руководитель группы дружбы Армения-Эстония А.Беглоян на встрече с Чрезвычайным и Полномочным послом Эстонской Республики в РА Р.Кальюранд. Обсуждены возможности углубления...