Ազգային ժողովի խորհուրդն Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ մայիսի 2-ին գումարել է նիստ:
Խորհրդի անդամները քննարկել եւ հաստատել են ԱԺ ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 3-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Մայիսի 3-ին գումարվող ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում կընդգրկվի 23 հարց:
Լրացումներ են կատարվել ԱԺ խորհրդի 2021թ. հոկտեմբերի 25-ի 020-Ա որոշման մեջ, ըստ որոնց` հաստատվել են նորաստեղծ Հայաստան-Չեռնոգորիա եւ Հայաստան-Կատար բարեկամական խմբերի կազմերը :
Հայաստան-Չեռնոգորիա բարեկամական խումբը կղեկավարի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը, իսկ Հայաստան-Կատար բարեկամական խումբը` «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը:
Ամուսնության տարիքային շեմն աշխարհի տարբեր երկրներում ու ժողովուրդների շրջանում տարբեր է` պայմանավորված ազգային, կրոնական, ավանդույթների չափորոշիչներով: Հայաստանում Ընտանեկան օրենսգրքով ամուսնության տարիք սահմանվել է 18 տարեկանը: Բացառությամբ` անձը կարող է ամուսնանալ նաեւ 17 տարեկանում, եթե առկա է ծ...
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովին տրվել էր լիազորություն` պայմանավորված, մասնավորապես, կուսակցությունների ընթացիկ ֆինանսական գործունեության նկատմամբ վերահսկողության իրականացման ոլորտում առկա գործառույթներին առնչվող իրավակարգավորումների հստակեցման եւ գործնականում առաջացած խնդիրների հաղթահարման ա...

On May 2 , the Council of the National Assembly , presided over Alen Simonyan, convened a sitting.
The members of the Council debated and approved the draft agenda on making addenda to the agenda of the third session of the NA eighth convocation and the draft agenda of the regular sittings to be convened on May 3.
The sequence of the debate of the agenda items of the regular sittings was also set.
23 items will be included in the draft agenda of the NA regular sittings to be convened on May 3.
Addenda were made to the 020-A decision of the NA Council of October 25, 2021, according to which the newly formed Armenia-Montenegro and Armenia-Qatar Friendship Groups were approved.
The Deputy of the Civil Contract Faction Arsen Torosyan will head the Armenia-Montenegro Friendship Group, and the deputy of the Civil Contract Faction Vahagn Aleksanyan will head the Armenia-Qatar Friendship Group.
The marriage age varies between countries and people depending on national, religious and tradition standards. In Armenia, the Family Code sets the age of marriage at 18 years. Except, the person can also get married at the age of 17 with the consent of the parents, adoptive parents and guardian. A ...
The Corruption Prevention Commission was given authority conditioned, particularly, by the necessity of specifying the legal regulations regarding the functions existing in the sphere of control implementation towards the current financial activity of the parties and overcoming the problems caused i...