Նվազագույն աշխատավարձի չափը չի լուծում աշխատողների սոցիալական խնդիրները: Այն չի համապատասխանում նաեւ Հայաստանում հաշվարկված սպառողական զամբյուղին եւ գների ինդեքսի աճին: Այս հիմնավորմամբ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունն առաջարկում է բարձրացնել նվազագույն աշխատավարձը` 68 հազարից դարձնելով 80 հազար դրամ: Ն...
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովն աշխատում է թափանցիկ եւ անկախ, որեւէ ճնշում հանձնաժողովի վրա չկա. Տիգրան Հակոբյան
2021թ. մամուլն աշխատել է անկաշկանդ, ազատ: «Այն հռչակած սկզբունքները, որ Կառավարությունը չի միջամտելու ԶԼՄ-ների գործունեության մեջ, մեծ մասամբ պահպանվել են»,-այս մասին ասել է   Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, ե...
Զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը վնաս պատճառելու հիմքով հատուցում ստացող անձանց համար կսահմանվեն սոցիալական հավասար պայմաններ
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովն ապրիլի 5-ին Հերիքնազ Տիգրանյանի նախագահությամբ գումարել է հերթական նիստը:   Մարտական գործողությունների հետեւանքով հաշմանդամ ճանաչված զինծառայողներին կամ զոհված զինծառայողների ընտանիքներին Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադր...
Ապրիլի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով պաշտոնական երկօրյա այցով Հայաստանում է գտնվում Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: Հայաստանի եւ Վրաստանի խորհրդարանների նախագահների հանդիպումը մեկնարկել է առանձնազրույցով, որին հաջորդել է ընդլայնված կազմով քննա...

Минимальная заработная плата не решает социальных проблем работников. Это также не соответствует рассчитанной в Армении потребительской корзине и росту индекса цен. Исходя из этого, фракция НС “Армения” предлагает увеличить минимальную зарплату с 68 до 80 тыс. драмов.Инициатива обсуждалась на заседа...
Т.Акопян: “КТР работает прозрачно и независимо, давления на комиссию нет”
В 2021 г. пресса работала свободно.“Декларированные правительством принципы невмешательства в деятельность СМИ в основном соблюдены”, - заявил на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта председатель Комиссии по телевидению и радио (КТР) ...
Равные социальные условия – выгодополучателям компенсации за причинение вреда жизни или здоровью военнослужащих
Компенсация предоставляется Фондом страхования военнослужащих по основаниям причинения вреда жизни или здоровью военнослужащих вследствие боевых действий. В случае увольнения выгодополучатели будут иметь право на пенсию.Положение касается законов “О государственных пенсиях” и “О государственных посо...
5 апреля по приглашению Председателя НС А.Симоняна делегация во главе со спикером парламента Грузии Ш.Папуашвили находится с официальным двухдневным визитом в Армении.Встреча спикеров парламентов Армении и Грузии началась с личной беседы, за которой последовала дискуссия в расширенном составе.Привет...