Հայաստանը բարձր է գնահատում բարեկամ Ֆրանսիայի շարունակական աջակցությունը մեր երկրին ու ժողովրդին. նշել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մեր երկրում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անն Լույոյի հետ ապրիլի 4-ին կայացած հանդիպմանը: Որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկիր՝ Ֆրանսիան մշտապես աջակցել է  Արցախի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորմանը:
Հակոբ Արշակյանն առանձնակի ընդգծել է երկու երկրների միջպետական քաղաքական հարաբերությունների բարձր մակարդակը: Այս համատեքստում ԱԺ փոխնախագահը հիշատակել է մարտի 9-ին Փարիզում կայացած Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին նվիրված՝ «Հավակնություններ` Հայաստան-Ֆրանսիա» համաժողովը: Խորհրդարանի փոխնախագահի համոզմամբ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության մասնակցությամբ այդ համաժողովի անցկացումը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամներ Արուսյակ Ջուլհակյանը, Ծովինար Վարդանյանը եւ Արուսյակ Մանավազյանը մանրամասներ են ներկայացրել մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական գործընթացների ու ներքաղաքական իրավիճակի մասին:
Պետությունը  վարչական, դատական ակտերի թղթային ծանուցման համար վճարում է  1 ծրարի դիմաց գրեթե 1 դոլար, սակայն բազմաթիվ են դեպքերը, երբ թղթային նամակը քաղաքացուն չի հասնում,  քաղաքացին պատշաճ չի ծանուցվում, եւ դրանից առաջանում են բացասական իրավական հետեւանքներ: Այս մասին հայտնել է Ազգայ...
Բարենպաստ պայմաններ կստեղծվեն հափշտակված ավտոտրանսպորտային միջոցներն ահաբեկչական, քրեական կամ այլ հակաօրինական գործողությունների նպատակով օգտագործելու դեպքերը նվազեցնելու համար: Այս մասին տեղեկացրել է Կառավարության ներկայացուցիչն ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի ապ...

Armenia highly appreciates the continuous support of friendly France to our country and people: the RA NA Vice President Hakob Arshakyan noted at the meeting held with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of France to our country Anne Louyot on April 4. As an OSCE Minsk Group Co-Chair country, France always supported the peaceful settlement of the Artsakh issue.
Hakob Arshakyan especially underlined the high level of the inter-state political relations between the two countries. In this context the NA Vice President mentioned the Forum Ambitions: Armenia-France dedicated to the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and France held in Paris on March 9. To the conviction of the Deputy Speaker of Parliament, the holding of that Forum with the participation of the delegation led by the Prime Minister Nikol Pashinyan will give new impetus to the development and expansion of bilateral cooperation.
The members of the NA Armenia-France Friendship Group Arusyak Julhakyan, Tsovinar Vardanyan and Arusyak Manavazyan presented details about the democratic processes being carried out in our country and the inner-political situation.
The state pays almost $1 for a paper notification of administrative and judicial acts, however, there are many cases when the paper letter does not reach the citizen, the citizen is not properly notified, and it may be the cause of negative legal consequences. The deputy of the National Assembly Arm...
Issues on the EAEU cooperation discussed during the meeting held on April 4 of the Chair of the NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Armen Gevorgyan and the Ambassador of Kazakhstan to Armenia Bolat Imanbayev.According to Armen Gevorgyan, in terms of the EAEU cooperation now it...