ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը եւ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը մարտի 3-ին ընդունել են Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են Հայաստանում ժողովրդավարական առաջընթացի ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները եւ մեծապես կարեւորվել Ֆրանսիայի աջակցությունն այդ ուղղությամբ: Արժեւորվել է Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ միջխորհրդարանական կապերի զարգացումը բարեկամական խմբերի ու միջխորհրդարանական պատվիրակությունների մակարդակում:
Միջխորհրդարանական համագործակցության ամենատարբեր բնագավառներում ակտիվ համագործակցությունը շարունակելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:

On March 3, the Head of the NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan and the Secretary of the Faction Artur Hovhannisyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia Anne Louyot.
During the meeting the works being implemented in the democratic progress in Armenia and the support of France was greatly highlighted in that respect. The development of the inter-parliamentary ties between Armenia and France was valued at the level of friendship groups and inter-parliamentary delegations.
An agreement was reached to continue the active cooperation in the most different spheres of inter-parliamentary cooperation.