Հակոբ Հակոբյանն ու Արթուր Մանուկյանն ընտրվել են Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամներ
Հունվարի 21-ին ԱԺ հերթական նիստում ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը տեղեկացրել է, որ քվեարկության արդյունքում Հակոբ Հակոբյանն ու Արթուր Մանուկյանն ընտրվել են Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամներ:
Նշենք, որ Հակոբ Հակոբյանի ու Արթուր Մանուկյանի թեկնածություններն առաջադրել է ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը:
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բուլղարիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը հունվարի 21-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կալին Վասիլեւ Անաստասովի հետ: Ողջունելով դեսպանին` Անուշ Բեղլոյանը հայ-բուլղարական հարաբերությունների զարգացման գործում կարեւո...
Հունվարի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովը քննարկել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի ընտրության հարցը: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում առաջադրել է Քրիստիննե Գրիգորյանի թեկնածությունը: Թեկնածուի կենսագրական տվյալներն ու անցած ուղին ներկայացրել է ԱԺ պետական-իրավա...
Հունվարի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԵՄ խորհրդում ֆրանսիական նախագահության ներկայացուցիչ, Ֆրանսիայի նախագահի գրասենյակի խորհրդական Իզաբել Դյումոնի եւ Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի ղեկավարած պատվիրակությանը: Մտքեր են...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 21-ին ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները եւ կարեւորել դրանց շարունակական զարգացումը: Անդրադարձ է եղել Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությու...
Խորհրդարանը շարունակել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցի քննարկումը
ՀՀ Ազգային ժողովը հունվարի 21-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, որից հետո շարունակել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցի քննարկումը: Այդ պաշտոնում ընտրելու հ...

Hakob Hakobyan and Artur Manukyan Elected Members of Commission on Television and Radio
On January 21, at the NA regular sitting the Chairman of the NA Counting Commission Narek Babayan informed that as a result of voting, Hakob Hakobyan and Artur Manukyan were elected members of the Commission on Television and Radio.
Let us noted that the RA NA Civil Contract Faction nominated the candidacies of Hakob Hakobyan and Artur Manukyan.
On January 21, the Head of the RA NA Armenia-Bulgaria Friendship Group Anush Begloian met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Bulgaria to the Republic of Armenia Kalin Vasilev Anastasov.Welcoming the Ambassador, Anush Begloian highlighted the close cooperation of...
On January 21, the RA National Assembly debated the issue of the election of the Human Rights Defender. The Civil Contract Faction nominated Kristinne Grigoryan as a candidate for the post of the RA Human Rights Defender. The Chair of the Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardan...
On January 21, the RA NA Vice President Ruben Rubinyan received a delegation led by the Representative of the French Presidency of the Council of the European Union and the Advisor to the French presidential office Isabelle Dumont and the EU Special Representative for the South Caucasus and the cris...
On January 21, the NA Vice President Ruben Rubinyan received the RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the RA Sergei Kopyrkin. The sides highly assessed the Armenian-Russian allied relations and highlighted their continuous development.The settlement of relations between Armenia and Tur...
Parliament Continues Debate of Election of Member of Commission on Television and Radio
On January 21, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings. The parliament adopted the legislative initiatives debated on the previous day by voting, after which the parliament continued the debate of the election of the member of the Commission on Television and Radio. The N...