Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում առաջարկվող լրացումը
Հունվարի 18-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը: Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ԱԺ պատգամավորներ Տաթեւիկ Գասպարյանի, Լենա Նազարյանի, Նարեկ Բաբայանի հեղինակած «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում» լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Առաջարկվող փոփոխությամբ քաղաքացու ինքնությունը մահվան պահից առնվազն մեկ ամսվա ընթացքում չհաստատվելու դեպքում ժառանգության բացման օրը կհամարվի ոչ թե մահվան օրը, այլ մահվան պետական գրանցման օրը: Կարգավորումը չի տարածվելու այն դեպքերի վրա, երբ օրենքի ուժի մեջ մտնելու օրվա դրությամբ արդեն կա ժառանգություն ընդունելու կամ ժառանգական իրավունքի վկայագիր ստանալու մասին նոտարին ներկայացված դիմում:
Հիմնական զեկուցող Լենա Նազարյանը տեղեկացրել է, որ օրինագծի վերաբերյալ գրավոր առաջարկներ չեն ներկայացվել. այն մնացել է անփոփոխ:
Հարակից զեկուցմամբ Արթուր Դավթյանը հորդորել է գործընկերներին կողմ քվեարկել:
Ազգային ժողովի «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում հերթական ճանաչողական այցն էր: Հունվարի 18-ին խորհրդարանի հյուրերն էին Վանաձորի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական համալսարանի ուսանողները եւ դասախոսները: Այցելուներն ԱԺ նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւել են խորհրդարանի աշխատանքներին, թանգարանում ծանոթացել ԱԺ հ...
Հունվարի 18-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները:  Այնուհետեւ խորհրդարանը քննարկել է Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Նիստը նախագահող Հակոբ Արշակյանը նշե...

Предложенное дополнение в Гражданский кодекс РА обсуждено во втором чтении
18 января состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна. Во втором чтении обсужден проект օ внесении дополнения в Гражданский кодекс РА, предложенный депутатами Т.Гаспарян, Л.Назарян и Н.Бабаяном.
Если личность гражданина не будет подтверждена в течение как минимум одного месяца с момента смерти, днем ​​открытия наследства будет считаться не день кончины, а день государственной регистрации смерти. Положение не распространяется на случаи, когда на день вступления закона в силу уже имеется заявление к нотариусу о получении наследства или свидетельства о праве на наследство.
Основной докладчик Л.Назарян сообщила, что письменных предложений не поступало – законопроект остался неизменным.
В содокладе А.Давтян призвал коллег проголосовать в пользу инициативы.
18 января в рамках парламентской программы “Открытый урок” в НС с очередным ознакомительным визитом побывали студенты и преподаватели Ванадзорского государственного университета им. О.Туманяна. Гости наблюдали за работой парламента из ложи зала заседаний, ознакомились в музее НС с историей сувениров...
18 января Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний. Депутаты проголосовали в пользу обсуждавшихся накануне законодательных инициатив.Затем  парламент обсудил вопрос избрания заместителя председателя Центрального банка (ЦБ).Председательствующий на заседании А.Аршакян отметил, ...