ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունվարի 12-ին գումարել է  հերթական նիստը:  Մինչ օրենսդրական աշխատանքին անցնելը պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ  հարգել են երեկ՝ հունվարի 11-ին ադրբեջանական զինուժի ագրեսիայի հետեւանքով զոհված  զինծառայողների հիշատակը:
Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական նախաձեռնությունը: Առաջարկվում է  «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» օրենքի 4-րդ հոդվածը լրացնել  նոր  մասով, որի համաձայն՝ առեւտրի օբյեկտներում կաթնամթերքը պետք է ցուցադրված լինի առանձին դարակաշարերում այնպես, որ հստակ երեւա, թե որ կաթնամթերքն է պատրաստված բնական հումքով, որը՝ բուսական յուղով կամ այլ պարունակությամբ՝ կաթնային յուղի փոխարինիչով կամ այլ հավելանյութերով: Հանձնաժողովի անդամներն առաջարկել են սահմանել, որ կարգավորումը պետք է վերաբերի 200 քմ-ից ավելի տարածք ունեցող խանութներին՝ հաշվի առնելով փոքր խանութների սահմանափակ հնարավորություններն ու դրանց վերահսկելու դժվարությունները:  Նախաձեռնության հեղինակն ընդունել է առաջարկը:
Փաթեթին հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել, այն կընդգրկվի ԱԺ հերթական նստաշրջանի օրակարգի նախագծում:
Ամբողջությամբ ընդունվելուց հետո օրենքն ուժի մեջ  կմտնի պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող երեսուներորդ օրը:

12 января Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам созвала очередное заседание. Прежде чем приступить к законодательной работе, депутаты почтили минутой молчания память военнослужащих, погибших в результате агрессии азербайджанских вооруженных сил 11 января.
В первом чтении обсуждены предложенные правительством законодательные инициативы о внесении поправок в закон “О торговле и услугах”, Кодекс РА об административных правонарушениях. Предлагается дополнить ст.4 закона “О торговле и услугах” новой частью, согласно которой молочные продукты должны выставляться на отдельных полках в торговых объектах, чтобы покупателю было ясно, из чего изготовлены молочные продукты – из натурального сырья или содержат растительные масла, другие заменители молочного жира, добавки. Члены комиссии предложили распространить регламент на торговые объекты площадью более 200 кв.м, учитывая ограниченные возможности небольших магазинов и трудности контроля над ними. Автор инициативы принял предложение.
Комиссия представила положительное заключение по пакету, который будет включен в проект повестки дня очередной сессии НС.