ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունվարի 12-ին գումարել է  հերթական նիստը:  Մինչ օրենսդրական աշխատանքին անցնելը պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ  հարգել են երեկ՝ հունվարի 11-ին ադրբեջանական զինուժի ագրեսիայի հետեւանքով զոհված  զինծառայողների հիշատակը:
Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական նախաձեռնությունը: Առաջարկվում է  «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» օրենքի 4-րդ հոդվածը լրացնել  նոր  մասով, որի համաձայն՝ առեւտրի օբյեկտներում կաթնամթերքը պետք է ցուցադրված լինի առանձին դարակաշարերում այնպես, որ հստակ երեւա, թե որ կաթնամթերքն է պատրաստված բնական հումքով, որը՝ բուսական յուղով կամ այլ պարունակությամբ՝ կաթնային յուղի փոխարինիչով կամ այլ հավելանյութերով: Հանձնաժողովի անդամներն առաջարկել են սահմանել, որ կարգավորումը պետք է վերաբերի 200 քմ-ից ավելի տարածք ունեցող խանութներին՝ հաշվի առնելով փոքր խանութների սահմանափակ հնարավորություններն ու դրանց վերահսկելու դժվարությունները:  Նախաձեռնության հեղինակն ընդունել է առաջարկը:
Փաթեթին հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել, այն կընդգրկվի ԱԺ հերթական նստաշրջանի օրակարգի նախագծում:
Ամբողջությամբ ընդունվելուց հետո օրենքն ուժի մեջ  կմտնի պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող երեսուներորդ օրը:

On January 12, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs convened the regular sitting. Before beginning the legislative work, the deputies observed a one-minute of silence to honour the memory of the serviceman fallen as a result of the aggression of the Azerbaijani armed forces on January 11.
The legislative initiative on Making Addenda to the RA Law on Trade and Services and on Making Addenda to the RA Code on Administrative Offenses authored by the Government was debated in the first reading. It is proposed to rewrite the Article 4 of the Law on Trade and Services, according to which, in the objects of trade, the dairy products should be shown on separate shelves so that it will be clearly seen which dairy product is made from natural raw materials, which is from vegetable oil or from other content – milk fat substitutes or other additives. The words “contains a milk fat substitute” should be noted in the packaging of such dairy products. The Committee members proposed to define which regulation should refer to the shops with an area of more than 200 square meters, taking into account the limited opportunities of small shops and the difficulties in controlling them. The author of the initiative accepted the proposal.
The Committee endorsed the package. It will be included in the draft agenda of the NA regular session.
After the complete adoption, the law will enter into force on the thirtieth day following its official publication.