ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում կրկին չի առաջադրվել նախագահի տեղակալի թեկնածու
Հունվարի 4-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավիրած արտահերթ նիստը, որի օրակարգում մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցն էր:
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը տեղեկացրել է, որ իրավասու ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու չի առաջադրել: Նա համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկայում հարցը կստանա իրավական լուծում:
Նիստին ներկա չեն եղել հանձնաժողովի ընդդիմադիր անդամները:
ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը ԱԺ պատգամավոր Սեդրակ Թեւոնյանի հրաժարականի դիմումի մասին
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Սեդրակ Թեւոնյանը հունվարի 4-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Մովսիսյանի հրաժարականի դիմումի մասին
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Սերգեյ Մովսիսյանը հունվարի 4-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժ...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 13:00-ին տեղի ունենալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...

На заседании Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности кандидат на должность зампредседателя вновь не выдвинут
4 января состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности, в повестке которого вопрос избрания   заместителя председателя комиссии.
Председатель комиссии А.Кочарян проинформировал, что фракция НС “Гражданский договор” не выдвигала кандидата в зампредседателя комиссии. Он выразил уверенность, что в ближайшее время вопрос получит правовое решение.
Оппозиционные члены комиссии на заседании не присутствовали.
Заявление Председателя НС о прошении об отставке депутата НС С.Тевоняна
4 января, согласно ч.1 ст.55 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, депутат НС С.Тевонян подал прошение об отставке.Согласно ч.2 ст.155 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если в течение одной недели после публикации прошения об отставке депутат в письмен...
Заявление Председателя НС о прошении об отставке депутата НС С.Мовсисяна
4 января, согласно ч.1 ст.55 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, депутат НС С.Мовсисян подал прошение об отставке.Согласно ч.2 ст.155 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если в течение одной недели после оглашения прошения об отставке депутат в письмен...