ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու չի առաջադրվել
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 28-ին հրավիրել է արտահերթ նիստ:
Արտահերթ նիստի օրակարգում հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցն էր:
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը տեղեկացրել է, որ իրավասու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու չի առաջադրել: Նա նշել է, որ կառաջնորդվեն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքով՝ մինչեւ ՔՊ խմբակցության կողմից թեկնածու առաջադրելը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ մինչ այս պահը չի ընտրվել: «Հայաստան» խմբակցությունը, որին պատկանում էր հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու առաջադրելու իրավասությունը, այդ պաշտոնում առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը, որին իշխող խմբակցության պատգամավորները չեն ընտրել:
Աշխատանքային քննարկման առանցքում են եղել արդյունաբերության գերակա ուղղությունները
Դեկտեմբերի 27-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հերթական աշխատանքային քննարկումը, որի առանցքում Կառավարության կողմից հայտարարված արդյունաբերության գերակա ճյուղերն էին: Հանդիպումը դեռեւս նոյեմբերի 12-ին տեղի ունեցա...

On December 28, the RA NA Standing Committee on Defense and Security convened an extraordinary sitting.
The item of the election of the Deputy Chair of the Committee was on the agenda of the extraordinary sitting.
The Chair of the Committee Andranik Kocharyan informed that the competent Civil Contract Faction did not nominate a candidate for the Deputy Chair of the Committee. He has noted that they will be led by the RA Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly until the nomination of a candidate by the Civil Contract Faction.
It should be reminded that the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security has not been elected until this moment. The Armenia Faction who had the right to nominate a candidate for the Deputy Chair of the Committee nominated Artur Ghazinyan as a candidate who was not elected by the deputies of the ruling faction.
On December 27, initiated by the Chair of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Gevorg Papoyan, the regular working debate was held. The priority directions of the industry announced by the Government were at the core of the working debate. The meeting was still the log...