ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու չի առաջադրվել
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 28-ին հրավիրել է արտահերթ նիստ:
Արտահերթ նիստի օրակարգում հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցն էր:
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը տեղեկացրել է, որ իրավասու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու չի առաջադրել: Նա նշել է, որ կառաջնորդվեն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքով՝ մինչեւ ՔՊ խմբակցության կողմից թեկնածու առաջադրելը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ մինչ այս պահը չի ընտրվել: «Հայաստան» խմբակցությունը, որին պատկանում էր հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու առաջադրելու իրավասությունը, այդ պաշտոնում առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը, որին իշխող խմբակցության պատգամավորները չեն ընտրել:
Աշխատանքային քննարկման առանցքում են եղել արդյունաբերության գերակա ուղղությունները
Դեկտեմբերի 27-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հերթական աշխատանքային քննարկումը, որի առանցքում Կառավարության կողմից հայտարարված արդյունաբերության գերակա ճյուղերն էին: Հանդիպումը դեռեւս նոյեմբերի 12-ին տեղի ունեցա...

28 декабря Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности созвала внеочередное заседание.
В повестке дня – вопрос   избрания заместителя председателя комиссии.
Председатель комиссии А.Кочарян сообщил, что правомочная фракция “Гражданский договор” не выдвигала кандидата в заместители председателя комиссии. Он отметил, что будут руководствоваться Конституционным законом РА “Регламент Национального Собрания” до выдвижения кандидата фракцией “Гражданский договор”.
Заместитель председателя Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности все еще не избран. Фракция “Армения”, обладающая правом выдвижения кандидата в зампредседателя комиссии, предложила на эту должность А.Казиняна, который не был избран депутатами правящей фракции.
27 декабря по инициативе председателя Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г.Папояна состоялось очередное рабочее обсуждение, в центре которого – заявленные правительством приоритетные отрасли промышленности.Встреча стала логическим продолжением прошедшей 12 ноября диск...