Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը եւ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը դեկտեմբերի 24-ին հյուրընկալել են Հայաստանում Ամերիկայի առեւտրի պալատի տնօրենների խորհրդի նախագահ Աշոտ Հովհաննեսյանին, երկրորդ տեղակալ Գագիկ Գյուլբուդաղյանին, խորհրդի անդամներին եւ պալատի ներկայացուցիչներին:
Հանդիպմանը հյուրերը ներկայացրել են ՀԱԱՊ-ի (AmCham) գործունեությունը եւ նախաձեռնությունները: Կարեւորվել է բիզնես միջավայրի բարելավումը, անդրադարձ է եղել նաեւ հայրենադարձության խթանմանը նպաստող մեխանիզմների ներդրմանը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այդ օրակարգի շուրջ կազմակերպել աշխատանքային քննարկումներ:
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային ու տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովները` Գեւորգ Պապոյանի եւ Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ, դեկտեմբերի 24-ին հրավիրած համատեղ նիստում քննարկել են Հաշվեքննիչ պալատի կողմից ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում 2021 թվականի պետական բյուջեի առաջին կիսամյակի կատարման...
Դեկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովն աշխատանքային քննարկում է ունեցել «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի շուրջ: Քննարկվել են սոցիալական գործընկերությանը վերաբերող կարգավորումների մասով նախատեսվող փոփոխությ...

24 декабря вице-спикер НС А.Аршакян и заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам   Б.Тунян приняли председателя Совета директоров Американской торговой палаты (АТП) в РА А.Ованнесяна, второго зампредседателя Г.Гюлбудагяна, членов Совета и представителей палаты.
В ходе встречи гости представили деятельность и инициативы АТП. В частности, отмечены содействие репатриации, важность совершенствования правового поля и бизнес-среды в ряде других сфер. Достигнута договоренность об организации рабочих обсуждений по данной повестке.
23 декабря Постоянная комиссия НС по труду и социальным вопросам провела рабочее обсуждение законопроекта օ внесении изменений и дополнений в Трудовой кодекс РА. Рассмотрены предлагаемые поправки в положения о социальном партнерстве.В обсуждении приняли участие заместитель министра труда и соц...