Վլադիմիր Վարդանյանը հանդիպել է Ժողովրդավարության եւ ընտրությունների աջակցության անցկացման միջազգային ինստիտուտի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը դեկտեմբերի 2-ին հանդիպել է Ժողովրդավարության եւ ընտրությունների աջակցության անցկացման  միջազգային ինստիտուտի (INTERNATIONAL IDEA) ներկայացուցիչների հետ: Ողջունելով հյուրերին` Վլադիմիր Վարդանյանը կարեւորել է համագործ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահն ու «Նոր Հայաստան, ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի ներկայացուցիչները քննարկել են գործակցության հարցեր
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը դեկտեմբերի 2-ին հանդիպել է «Նոր Հայաստան, ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի գլխավոր տեխնիկական մասնագետ Բիլիանա Լեդենիկանի եւ ծրագրի համակարգող Ռուզաննա Հայրապետյանի հետ: Ողջունելով հյուրերին Ազգ...
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի դեկտեմբերի 2-ի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի տարածած հաղորդագրության վերաբերյալ հայտարարությամբ է հանդես եկել: Այդ հաղորդագրությամբ աշխատանքային խումբը հայտնում է, ...
ՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 2-ին կազմակերպել էր աշխատանքային քննարկում, որը վերաբերում էր պատգամավոր  Թագուհի Թովմասյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու...
ԱԺ Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 2-ի նիստում քննարկել է Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար Ազգային ժողովին թեկնածու ներկայացնելու հարցը:  «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Եղիշե Սողոմոնյանի թեկնածությունը: Հանձնաժողովի նախ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դեկտեմբերի 1-ին «Առաջին լրատվական»-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է վերջերս հանրային հնչեղություն ստացած մի շարք հարցերի: Նա մասնավորապես ուղղորդվող է համարել ՀՀ ԱԺ նախագահի համար ձեռք բերվող նոր ավտոմեքենային, իր եղբոր անվան հետ կապված կազմակերպության կողմ...

В.Варданян встретился с представителями Международного института содействия демократии и выборам
2 декабря председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданян встретился с представителями Международного института содействия демократии и  выборам (International Idea).Приветствуя гостей, В.Варданян подчеркнул важность сотрудничества с международными экспертами ...
Председатель постоянной комиссии НС и представители программы “Новая Армения – современный парламент” обсудили вопросы сотрудничества
2 декабря председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Т.Товмасян встретилась с главным техническим специалистом программы “Новая Армения – современный  парламент” Билианой Леденикан и координатором программы Р.Айрапетян.Приветствуя гостей в Национальном С...
Обсужден вопрос использования собранных и перечисленных в госбюджет средств Всеармянского фонда “Айастан”
2 декабря на заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам председатель комиссии Г.Папоян выступил с заявлением по поводу сообщения, распространенного Советом попечителей Всеармянского фонда “Айастан”.Рабочая группа уведомила, что не получила никаких достоверных доказа...
Обсуждены вопросы жилищного обеспечения военнослужащих-контрактников
2 декабря Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам организовала рабочее обсуждение проекта о внесении изменений в закон “О воинской службе и статусе военнослужащего”, автором которого является депутат Т.Товмасян. В обсуждении приняли участие депутаты, представители мини...
2 декабря Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсудила вопрос предложения парламенту кандидата на замещение вакантной должности члена Аудиторской палаты (АП). Фракция “Гражданский договор” выдвинула кандидатуру Е.Согомоняна.Председатель комиссии Г.Папоян представил био...
1 декабря Председатель НС А.Симонян в интервью “Новостям” Первого канала обратился к ряду вопросов, получивших в последнее время общественное звучание.В частности, он коснулся манипулирования темами приобретения нового автомобиля для спикера НС, выигранных тендеров организацией, связанной с именем ...