ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը մասնակցել է Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի նիստին
Հոկտեմբերի 21-22-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի պետականաշինության եւ տեղական ինքնակառավարման փորձի ուսումնասիրման մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
«ԱՊՀ անդամ երկրների կայուն զարգացման հայեցակարգի» նախագիծն արժանացել է խորհրդարանականների հավանությանը, հաշվի են առնվել առաջարկներն ու դիտողությունները: Այն ներառվել է ԱՊՀ ՄԽՎ հաջորդ լիագումար նիստի օրակարգում:
Քննարկվել է նաեւ «Միջազգային դիտորդության մասին» մոդելային օրենքի նախագիծը: ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը  քննարկման ժամանակ խոսել է ՌԴ Պետդումայի եւ ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների դիտորդական առաքելությունների դերի ու նշանակության մասին: Դիտարկումները, որոնք ներկայացվել են հայկական պատվիրակության կողմից, ընդունվել են ի գիտություն եւ կքննարկվեն հաջորդ նիստում:

21-22 сентября в рамках Межпарламентской ассамблеи СНГ состоялось очередное заседание Постоянной комиссии по изучению опыта государственного строительства и местного самоуправления.
Проект “Концепция устойчивого развития государств-участников СНГ” одобрен парламентариями, учтены предложения и замечания. Документ включен в повестку дня очередного пленарного заседания МПА СНГ.
Обсужден также проект модельного закона “О международном мониторинге”. В ходе дискуссии депутат НС РА Н.Багдасарян коснулась роли и значения наблюдательных миссий на выборах Государственной Думы РФ и Национального Собрания РА. Представленные армянской делегацией наблюдения приняты к сведению и будут обсуждены на следующем заседании.