ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը մասնակցել է Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի նիստին
Հոկտեմբերի 21-22-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի պետականաշինության եւ տեղական ինքնակառավարման փորձի ուսումնասիրման մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
«ԱՊՀ անդամ երկրների կայուն զարգացման հայեցակարգի» նախագիծն արժանացել է խորհրդարանականների հավանությանը, հաշվի են առնվել առաջարկներն ու դիտողությունները: Այն ներառվել է ԱՊՀ ՄԽՎ հաջորդ լիագումար նիստի օրակարգում:
Քննարկվել է նաեւ «Միջազգային դիտորդության մասին» մոդելային օրենքի նախագիծը: ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը  քննարկման ժամանակ խոսել է ՌԴ Պետդումայի եւ ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների դիտորդական առաքելությունների դերի ու նշանակության մասին: Դիտարկումները, որոնք ներկայացվել են հայկական պատվիրակության կողմից, ընդունվել են ի գիտություն եւ կքննարկվեն հաջորդ նիստում:

RA NA Deputy Nazeli Baghdasaryan Takes Part in Meeting of CIS Inter-Parliamentary Assembly in Saint Petersburg
On October 21-22, the regular meeting of the Permanent Commission on Practices of State-Building and Local Government of the CIS Inter-Parliamentary Assembly (IPA CIS) was held in Saint Petersburg.
The draft of the Stable Development Concept of the CIS Members States was appreciated by the parliamentarians, the proposals and remarks had been taken into considerations. It was included in the agenda of the IPA CIS next plenary meeting.
The model draft law on International Observation was also debated. During the debate the RANA deputy Nazel Baghdasaryan spoke about the role and significance of the observation missions of the RF State Duma and the RA NA snap elections. The observations, which were introduced by the Armenian Delegation were accepted as knowledge and would be debated at the next meeting.