Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության` Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած պաշտոնական այցի կապակցությամբ ՌԴ-ում Հայաստանի Հանրապետության  դեսպանատանը կազմակերպվել է պաշտոնական ընդունելություն:
Ընդունելությանը  ներկա են եղել ՌԴ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, հասարակական-քաղաքական գործիչներ եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Ընդունելությունը պաշտոնապես մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի  եւ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանի ողջույնի խոսքերով:
Էդուարդ Աղաջանյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանին
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հանդիպման սկզբում Էդուարդ Աղաջանյանը ողջունել է դեսպանին` բարձր գնահատելով  հայ-ռուսական դա...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպել է ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գեւորգյանը հոկտեմբերի 7-ին հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Ողջունելով դեսպանին՝ հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցա...

Делегация во главе с А.Симоняном – в Посольстве РА в РФ
В Посольстве Республики Армения в РФ был организован прием в связи с официальным визитом делегации во главе с Председателем НС в Российскую Федерацию.
На приеме присутствовали представители аккредитованного в РФ дипломатического корпуса, общественно-политические деятели, члены армянской общины.
На официальном приеме Председатель НС А.Симонян и посол РА в РФ В.Тоганян обменялись приветственным словом.
Э.Агаджанян принял посла РФ в РА
7 октября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджанян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения С.Копыркина.Э.Агаджанян, приветствуя посла, высоко оценил армяно-российские союзнические отношения и их последовательное развитие на основе ...
Председатель Постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ
7 октября председатель Постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции А.Геворгян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в Армении С.Копыркиным.Приветствуя посла, председатель комиссии подчеркнул важность развития армяно-российских дружественных и союзнич...