Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության` Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած պաշտոնական այցի կապակցությամբ ՌԴ-ում Հայաստանի Հանրապետության  դեսպանատանը կազմակերպվել է պաշտոնական ընդունելություն:
Ընդունելությանը  ներկա են եղել ՌԴ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, հասարակական-քաղաքական գործիչներ եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Ընդունելությունը պաշտոնապես մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի  եւ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանի ողջույնի խոսքերով:
Էդուարդ Աղաջանյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանին
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հանդիպման սկզբում Էդուարդ Աղաջանյանը ողջունել է դեսպանին` բարձր գնահատելով  հայ-ռուսական դա...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպել է ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գեւորգյանը հոկտեմբերի 7-ին հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Ողջունելով դեսպանին՝ հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցա...

Delegation Led by Alen Simonyan Hosted at RA Embassy to RF
An official reception was organized at the Embassy of the Republic of Armenia to the RF on the occasion of the official visit to the Russian Federation of the delegation led by the RA NA Speaker.
Representatives of diplomatic corps accredited in the RF, public and political figures and representatives of the Armenian community were present at the reception.
The reception officially started with the welcoming remarks of the RA NA Speaker Alen Simonyan and the RA Ambassador to the RF Vardan Toghanyan.
Eduard Aghajanyan Receives RF Ambassador to RA
On October 7, the Chair of the RA NA Stranding Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergei Kopyrkin. At the beginning of the meeting, Eduard Aghajanyan welcomed the Ambassador, ...
Chair of Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Meets with RF Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
On October 7, the Chair of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Armen Gevorgyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergei Kopyrkin. Welcoming the Ambassador, the Committee Chair highlighted the develop...