Խնկարկում եւ հարգանքի տուրք՝ Արցախյան 44-օրյա պատերազմի զոհերի հիշատակին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը պատգամավորների ու ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ այցելեց «Եռաբլուր» պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցեց Արցախյան 44-օրյա պատերազմում ընկած քաջորդիների հիշատակին: ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովում Գեւորգ Պապոյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 27-ի նիստում քննարկվել է  2021 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի առաջին կիսամսյակի կատարման ընթացքի վերաբերյալ հարցը: ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշել է, որ հաշվետու ժամանակահատված...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (ՄՀԻ/ IRI) տնօրեն Ջեյմս Դե Ուիթի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է ԱԺ պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը: Կողմերն անդրադարձել են Ազգային ժողովի աշխատակազմի կարիքներին, ինստիտուցիոնալ կա...

The President of the RA National Assembly Alen Simonyan with the deputies and the representatives of the NA Staff visited Yerablur Pantheon and paid tribute to the memory of the brave sons fallen in Artsakh 44-day war....
At September 27 sitting of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs, moderated by Gevorg Papoyan, the issue on the implementation process of the first half of the 2021 RA state budget was debated.The RA Minister of Finance Tigran Khachatryan noted that the negative econ...
On September 27, the RA NA Vice President Hakob Arshakyan received the delegation headed by the Director of the International Republican Institute (IRI) James De Witt. The NA deputy Arusyak Julhakyan participated in the meeting. The sides referred to the needs of the Staff of the National Assembly, ...