ՀՀ անկախության 30-ամյակի միջոցառման շրջանակում սեպտեմբերի 23-ին Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության, միջազգային հարաբերությունների ու հանրային կառավարման ֆակուլտետների առաջին կուրսի ուսանողներին: Խորհրդարանի այգում «Պետություն ու իրավունքի տեսություն» թեմայով նրանց համար դասախոսություն կարդաց Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը:
Դասախոսությունից հետո ուսանողներն այցելեցին Ազգային ժողովի թանգարան, ծանոթացան խորհրդարանի պատմությանը, ցուցանմուշներին, իսկ գրադարանում՝ առկա հարուստ գրականությանը:

On September 23, in the framework of the RA Independence 30th anniversary event, the National Assembly hosted the first year students of YSU Faculties of Law, International Relations and the Chair of Public Administration. The Chair of the Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan had a lecture for them on the theme ‘State and Theory of Law’ in Parliament Park.
After the lecture the students visited the National Assembly Museum, got acquainted with the history of parliament, the exhibits, and the existing rich literature in the library.