ՀՀ Ազգային ժողովի հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցեցին ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանը եւ խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդեւանյանը:
ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանն ընդգծեց, որ Հայաստանում անվտանգության ճգնաժամը հաղթահարված չէ եւ նորանոր դրսեւորումներ է ունենում: Անդրադարձ կատարվեց Գորիս-Կապան ռազմավարական նշանակության ճանապարհին Ադրբեջանի կողմից ոստիկանական անցակետի տեղադրմանը: Իշխան Սաղաթելյանը նշեց, որ ԱԺ նստաշրջանի մեկնարկին իրենց խմբակցությունն առաջարկել էր ԱԱԾ տնօրենին եւ Պաշտպանության նախարարին հրավիրել խորհրդարան՝ փակ նիստում քննարկելու հարցը: Նա հավելեց՝ չնայած ԱԺ ղեկավարության հետ ձեռք բերված համաձայնությանը՝ այդ հանդիպումը դեռեւս տեղի չի ունեցել:
Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ եւ 22-րդ կետերի՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի կարգադրությամբ ՀՀ անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ Ազգային ժողովի պատգամավորները, Ազգային ժողովի աշխատակազմի պետական ծառայողները եւ աշխատողները խրախուսվել են միանվա...

В парламентских брифингах, последовавших  за очередными заседаниями парламента, от фракции «Армения» приняли участие вице-спикер НС И.Сагателян и депутат А.Вардеванян.
И.Сагателян подчеркнул, что кризис безопасности в Армении не преодолен и наблюдаются новые проявления. Упоминалось об установке Азербайджаном полицейского поста на стратегической дороге Горис-Капан. Вице-спикер отметил, что в начале сессии НС их фракция предложила пригласить в парламент директора СНБ и министра обороны – для обсуждения вопроса на закрытом заседании. Он добавил, что, несмотря на достигнутую с руководством НС договоренность, встреча все еще не состоялась.
Согласно п.12 и 22 ч.2 ст.5 «Регламента НС», в связи с 30-летием Независимости Республики Армения  распоряжением Председателя НС А.Симоняна  поощрены единовременной премией депутаты, государственные служащие и сотрудники Аппарата НС.  ...