Քննարկվեցին հայ-լիտվական բարեկամական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը սեպտեմբերի 7-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեի եւ փոխդեսպան Վիսմանտե Դայլիդենայտեի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ԱԺ պատգամավոր Անուշ Բեղլո...
Վիեննայում ընթացող Խորհրդարանների նախագահների 5-րդ համաշխարհային գագաթաժողովի շրջանակներում սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպեց Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Անիտա Դեմետրիուին: Անդրադառնալով հայ-կիպրական ամուր բարեկամությանը՝ ԱԺ նախագահն ընդգծեց, որ այն պա...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 7-ին հանդիպեց Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դաշնային Ազգային խորհրդի նախագահ Սաքր Ղաբաշին: ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս  Ծոցի արաբական երկրների, մասնավորապես՝ ԱՄԷ-ի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը, ու...
Վիեննայում ընթացող Խորհրդարանների նախագահների 5-րդ համաշխարհային համաժողովի շրջանակում Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 7-ին հանդիպեց Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի նախագահ Յան Անտոնի Բրյաունին: Ողջույնների փոխանակումից հետո ԱԺ նախագահը նշեց, որ հաճույքով է հիշում Անտոնի Բրյ...

On September 7, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Republic of Armenia Inga Stanytė-Toločkienė and the Deputy Head of the Mission Vismante Dailiden...
On September 7, within the framework of Fifth World Conference of Speakers of Parliaments RA NA President Alen Simonyan met with the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Annita Demetriou. Touching upon the Armenian-Cypriot firm friendship, the NA President has underlin...
On September 7, the Speaker of the National Assembly met with the Speaker of the Federal National Council of the United Arab Emirates (UAE) Saqr Ghobash. The NA Speaker has noted that Armenia attaches great importance to the continuous development of the relations with the Gulf Arab countries, in pa...
On September 7, within the framework of the Fifth World Conference of Speakers of Parliaments held in Vienna the President of the National Assembly Alen Simonyan met with the President of the Senate of the Kingdom of the Netherlands Jan Anthonie Bruijn. After exchanging greetings, the NA President h...