Քննարկում «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 1-ին նախաձեռնել էր աշխատանքային քննարկում «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» հկ-ի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաեւ Ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը: Քննարկման թեման Հարկային օրենսգրքում նախ...
Հայաստանի խորհրդարանական պատվիրակությունն Արցախում է
Սեպտեմբերի 1-ին Արցախի Ազգային ժողովում կայացավ հատուկ նիստ` նվիրված Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման հոբելյանական 30-ամյակին: Նիստը բացվեց Արցախի պետական օրհներգի հնչյունների ազդարարմամբ: Հատուկ նիստին Հայաստանի խորհրդարանական պատվիրակությունը մասնակցեց ընդլայնված կազմով. ընդգրկված էին պատ...
Սիրելի' աշակերտներ, ուսանողներ, ուսուցիչներ, դասախոսներ եւ ուսումնական գործընթացի հետ կապ ունեցող մասնագետներ, շնորհավորում եմ Գիտելիքի օրվա առթիվ: Գիտելիքն ու կրթությունն անվիճելի առաջնահերթություններ են, իսկ ինքնակրթությունը` չընդհատվող գործընթաց: Կրթության պատասխանատուների ջանքերը թող ուղղված լին...

Discussion with Representatives of Association of Armenian Developers NGO
On September 1, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs initiated a working discussion with the representatives of the Association of the Armenian Developers NGO. The Deputy Minister of Finance Arman Poghosyan also participated in the meeting. The topic of the discussi...
Parliamentary Delegation of Armenia is in Artsakh
On September 1, a special sitting dedicated to the 30th anniversary of the proclamation of the Nagorno Karabakh Republic was held in the National Assembly of Artsakh.The sitting opened under the sounds of the national anthem of Artsakh. ...
Congratulatory Message by RA NA President Alen Simonyan on Knowledge Day
Dear pupils, students, teachers, lecturers and specialists connected with educational process, I congratulate you on Knowledge Day. Knowledge and education are indisputable priorities, and self-education – an uninterrupted process. Let the efforts of those who are in charge of education be directed ...