Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը գումարեց արտահերթ նիստ
Էդուարդ Աղաջանյանի նախագահությամբ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն օգոստոսի 27-ին գումարեց արտահերթ նիստ, որի օրակարգում երկու հարց էր: Հանձնաժողովի գործունեության աշխատակարգը հաստատելուց հետո պատգամավորները քննարկեցին հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Էդուարդ Աղա...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական hանձնաժողովը քննարկեց ԿԸՀ գործունեության մասին հաղորդումը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի օգոստոսի 27-ի արտահերթ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության մասին հաղորդում ներկայացրեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը: Հաղորդումը կազմվել է համապատասխան բաժիններից, որոնցում ընդգրկված է ամբողջական տեղեկատվություն 2021 թվական...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունեցավ փոխնախագահի ընտրություն
Օգոստոսի 27-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի առաջին նիստը: Շնորհավորելով պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ձեւավորման կապակցությամբ` Վլադիմիր Վարդանյանը հանձնաժողովականներին մաղթեց բեղմնավոր եւ արդյունավետ աշխատանք: Նա...
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովում ավարտվեց նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը
Արման Եղոյանի նախագահությամբ օգոստոսի 27-ին կայացավ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: Նիստի սկզբում հանձնաժողովը հաստատեց իր գործունեության աշխատակարգը, որից հետո քննարկեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Արման Եղոյանը նշեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակ...
Բաբկեն Թունյանն ընտրվեց ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովն օգոստոսի 27-ի նիստի օրակարգում ուներ երկու հարց՝ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության եւ հանձնաժողովի աշխատակարգի հաստատման: Հանձնաժողովի անդամ Ծովինար Վարդանյանը տեղեկացրեց, որ առաջնորդվելով «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությ...
Օգոստոսի 27-ին Սիսակ Գաբրիելյանի նախագահությամբ կայացավ ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը` օրակարգում ունենալով երեք հարց: Հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը տեղեկացրեց, որ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնո...

On August 27, moderated by Eduard Aghajanyan, the RA NA Standing Committee on Foreign Relations convened the extraordinary sitting, on the agenda of which there were two items. After approving the work order of the Committee’s activity, the deputies debated the issue of electing the Deputy Chair of ...
RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Debates Report on Activities of CEC
At August 27 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs, the Chairman of the CEC Tigran Mukuchyan presented the report on the activities of the RA Central Electoral Commission (CEC). ...
Election of Deputy Chair Held in NA Standing Committee on State and Legal Affairs
On August 27, moderated by Vladimir Vardanyan, the first sitting of the RA NA State and Legal Affairs was held. Congratulating the attendees on the formation of the Standing Committee on State and Legal Affairs, Vladimir Vardanyan wished the Committee members fruitful and effective work. He has info...
Issue of Electing Deputy Chair in NA Standing Committee on European Integration Ended
The sitting of the NA Standing Committee on European Integration moderated by Arman Yeghoyan was held on August 27. At the beginning of the sitting, the Committee approved the work order of its activity and after which debated the issue of electing the Deputy Chair of the Committee. Arman Yeghoyan n...
Babken Tunyan Elected Deputy Chair of NA Standing Committee on Economic Affairs
The NA Standing Committee on Economic Affairs had two items on the agenda of the sitting held on August 27: the election of the Deputy Chair of the Committee and the approval of the work order of the Committee. The Committee member Tsovinar Vardanyan informed that being guided by the Law – the NA Ru...
On August 27, moderated by Sisak Gabrielyan, the first sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport was held, having three items on the agenda. The Chair of the Committee Sisak Gabrielyan informed that the RA NA Civil Contract Faction nominated Ta...