Օգոստոսի 17-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը Հնդկաստանի ազգային խորհրդի մշակութային կապերի  նախագահ, Հնդկաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Վինայ Սահասրաբուդհեի,  ՀՀ-ում եւ Վրաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալի ու Հայ-հնդկական բարեկամության ՀԿ նախ...
Օգոստոսի 17-ին ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ ջրային կոմի...
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն օգոստոսի 17-ին հանդիպեց Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Ռուբեն Ռուբինյանը շնորհավորեց Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ: Խորհրդարանի...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Ուրուգվայի ԱԳ նախարարին
Օգոստոսի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունեց Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ֆրանսիսկո Բուստիժո Բոնասսոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրին՝ օրենսդիր մարմնի ղեկավարը նշեց, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է Ուրուգվայի հետ հարաբերությունների զարգացումը ե...
Կառավարության նախաձեռնությամբ օգոստոսի 17-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ 2021 թվականի օգոստոսի 17-ին` ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով...

On August 17, the RA NA deputy Rustam Bakoyan visited Yazidis’ Aknalich Spiritual Centre in Armenia with the President of Indian Council for Cultural Relations (ICCR) of the Council of States of India, the Member of Parliament, Rajya Sabha, of India Vinay Sahasrabuddhe, the Ambassador Extraordinary ...
On August 17, the draft law on Making Addenda to the Law on Approving the Annual and Complex Programmes for the Restoration, Preservation, Reproduction and Use of Lake Sevan Ecosystem authored by the Government was debated in the second reading at the NA extraordinary session. The Chair of the RA Wa...
On August 17, the Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Fan Yong. Welcoming the guest, Ruben Rubinyan congratulated the Ambassador on the occasion of the 100th Anniversary of the f...
RA NA President Receives Foreign Minister of Uruguay
On August 17, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Minister of Foreign Affairs of the Oriental Republic of Uruguay Francisco Bustillo Bonasso.Welcoming the guest, the Head of the legislative body has noted that Armenia greatly highlights the development and strengthen...
At the initiative of the Government, in accordance with Article 100 of the Constitution and Article 44 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly on 17 August 2021, at 11:00, by the decision of the RA NA Speaker an extraordinary session of the National Assembly will be...