ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Իտալիայի Սենատի փոխնախագահ Պաոլա Տավերնային
Ողջունելով հյուրին՝ Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն հայտնեց Տավերնային դիտորդական առաքելություն իրականացնելու համար Հայաստան ժամանելու կապակցությամբ եւ հիշեց, որ վերջինս դիտարկել է նաեւ 2018 թվականի դեկտեմբերի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները: Ազգային ժողովի նախագահը հավելեց, որ այս ընտրությունները միտված են հանգուցալուծելու նախորդ տարվա նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությանը հետեւած լարված ներքաղաքական իրավիճակը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Իտալիայի Սենատի փոխխոսնակը հույս հայտնեց, որ քաղաքացիները կկատարեն իրենց ընտրությունը, ինչի արդյունքում երկրում կայունության նոր փուլ կսկսվի:
Կողմերը քննարկեցին Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակին, հայ ռազմագերիների եւ այլ պահվող անձանց վերադարձի կարեւորությանը եւ այդ հարցում միջազգային գործընկերների մասնակցությանը, Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի Հանրապետության տարածքի նկատմամբ իրականացված ոտնձգությանը, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո խաղաղ բանակցությունների վերսկսմանը վերաբերող հարցեր: Իտալական կողմը Լեռնային Ղարաբաղում հայկական մշակութային ժառանգության պահպանման աշխատանքներում ներգրավվելու պատրաստակամություն հայտնեց:
Հանդիպման ավարտին երկուստեք գոհունակությամբ արձանագրվեց հայ-իտալական բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակը:
Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության դիտորդական առաքելության անդամների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության կողմից Հայաստան ժամանած դիտորդական առաքելության անդամների հետ՝ պատվիրակության ղեկավար, սենատոր Ֆիլիպ Կուրարի գլխավորությամբ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին նախընտրական քարոզարշավի ընթացքին, Հայաստանո...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության ղեկավարի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության ղեկավար Յոհան Մարֆիի եւ ղեկավարի տեղակալ Ստեֆան Կրաուսի հետ: Արարատ Միրզոյանն ընդգծեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ մեծաքանակ դիտորդական առաքելության ներկայությունը Հայաստանում եւ կարեւորեց պետության հավատարմությունն ազատ,...
7-րդ գումարման ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատանքների ամփոփում. Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողով
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի գործունեության ոլորտներն են` միջազգային հարաբերություններ, Միավորված ազգերի կազմակերպության,  Եվրոպայի խորհրդի, Եվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության, ինչպես նաեւ միջազգային այլ կազմակերպությունների հետ կապեր, միջխորհրդարանա...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց դիտորդական առաքելությամբ մեր երկրում գտնվող ԱՊՀ ՄԽՎ պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպեց արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների դիտարկման համար Հայաստանում գտնվող ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությանը: Ողջունելով գործընկերներին՝ Արարատ Միրզոյանը նշեց, որ հայկական կողմը մեծ կարեւորություն է տալիս դիտորդական առաքելության ներկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունեց ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության անդամներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունեց ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության անդամներին: Ողջունելով գործընկերներին՝ Ազգային ժողովի նախագահը կարեւորեց կազմակերպության կողմից Հայաստանում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու պատրաստակամությունը եւ հավաստիացրեց, որ ընտրու...
ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպեցին ԱՊՀ ՄԽՎ-ի դիտորդական պատվիրակության հետ
Հունիսի 19-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Վլադիմիր Վարդանյանն ու Ալեքսեյ Սանդիկովը, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Հարություն Բաբայանը հանդիպեցին հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին դիտո...
ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդների հետ հանդիպեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները
Հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ մեր երկիր են ժամանել դիտորդական առաքելություն իրականացնող բազմաթիվ կազմակերպություններ: Հունիսի 19-ին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան», «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Իմ քայլը» խմբակցությունների ներկայացուցիչներն Ազգային ժողովում հանդիպեցին ՀԱՊ...

RA NA President Ararat Mirzoyan Receives Vice President of the Senate of Italy Paola Taverna
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Vice President of the Senate of Italy Paola Taverna.
Welcoming the guest, Ararat Mirzoyan thanked Mrs Taverna for arriving in Armenia to implement observation mission and remembered that the latter also observed 2018 December snap parliamentary elections. The President of the National Assembly has added that these elections are aimed at solving the tense inner-political situation followed the tripartite statement of November 9 of the previous year.
Thanking the NA President for the reception, the Vice President of the Senate of Italy expressed hope that the citizens would make their choice, as a result of which, a new phase of stability would begin in the country.
The sides discussed the situation created around Nagorno Karabakh, the importance of the return of prisoners of war and other detained persons, and in that issue the participation of the international colleagues, the encroachment carried out towards the territory of the Republic of Armenia, and issues on resuming the peaceful negotiations under the auspice of the OSCE Minsk Group Chairmanship. The Italian side expressed readiness for involving in the works of preservation of the Armenian cultural heritage.
At the end of the meeting both parties recorded with satisfaction the high level of the Armenian-Italian friendly relations.
The President of the National Assembly Ararat Mirzoyan met with the members of the Observation Mission that arrived in Armenia by the International Organisation of La Francophonie led by the Head of the delegation, Senator Philippe Courard.During the meeting the sides discussed the procedure of the ...
Ararat Mirzoyan Meets with Head of OSCE/ODIHR Observation Mission
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Head of the OSCE/ODIHR Observation Mission Eoghan Murphy and the Deputy Head Stefan Krause. Ararat Mirzoyan underlined the presence of the OSCE/ODIHR big amount of observers to carry out an observation mission in Armenia and high...
Summary of Works of National Assembly of Seventh Convocation: Standing Committee on Foreign Relations
The spheres of the activity of the Standing Committee on Foreign Relations are: international relations, ties with the United Nations (UN) Organization, the Council of Europe, the Security and Cooperation in Europe, as well as with other international organizations, inter-parliamentary agreements, P...
The Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Delegation of the CIS Inter-Parliamentary Assembly (IPA) being in Armenia for observing the snap parliamentary elections.Welcoming his colleagues, Ararat Mirzoyan has noted that the Armenian side attaches great importance to the pr...
RA NA President Ararat Mirzoyan Receives Members of CSTO PA Observation Mission
The Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the members of the CSTO Inter-Parliamentary Assembly (PA) Observation Mission.Welcoming his colleagues, the President of the National Assembly has highlighted the readiness of implementing observation mission in Armenia by the organisa...
On June 19, the Secretary of the NA Prosperous Armenia Faction Arman Abovyan, the deputies of My Step Faction Vladimir Vardanyan and Aleksey Sandikov, the deputy of the Bright Armenia Faction Harutyun Babayan met with the IPA CIS Delegation led by the Chairperson of the Standing Commission on Indust...
On June 20, ahead of the upcoming snap parliamentary elections numerous organisations carrying out observation mission arrived in our country.On June 19, the representatives of the NA Bright Armenia, Prosperous Armenia and My Step Factions met with the members of the CSTO PA Observation Mission, led...