«Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարան». Ավստրիական մոտիվներ
2019-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ  Ավստրիայի Ազգային խորհրդի Ավստրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Գուդրուն Քուգլերը որպես  հուշանվեր իր հետ բերել էր ավստրիական զարդանախշերով  ձեւավորված տուփ: Այն հանձնվեց ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանին, որն իր հերթին փոխանցեց ԱԺ արարողակարգի թանգարանին:
Էստոնիայի դեսպանը` ՀՀ խորհրդարանում
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ, Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը հունիսի 15-ին հանդիպեց Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդիին: Անուշ Բեղլոյանը, ողջունելով դեսպանին խո...
ԱԺ նիստը չի կայացել քվորում չապահովելու պատճառով
Ազգային ժողովի հունիսի 15-ի նիստը չի կայացել քվորում չապահովելու պատճառով: Ժամը 10:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 4 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվե...
2,5 տարիների ընթացքում ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը գումարել է 38 նիստ, որից  27-ը՝ հերթական, իսկ  11-ը՝ արտահերթ: Հանձնաժողովն անցկացրել է նաեւ 2 արտագնա ընդլայնված նիստ՝ Արցախում եւ Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքում: ...
7-րդ գումարման ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատանքների ամփոփում. ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով
7-րդ գումարման Ազգային ժողովի գործունեության ընթացքում ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը հրավիրել է  9 նիստ: Հանձնաժողովի անդամները՝ Արման Եղոյանի գլխավորությամբ, մասնակցել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի եւ ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության առաջնա...
7-րդ գումարման ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատանքների ամփոփում. Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը ստեղծվել է Հայաստանի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի լիազորությունների շրջանակում՝ ԵԱՏՄ-ում մեր երկրի նախագահության տարում: Հանձնաժողովի գործունեության հիմնական ոլորտներն են՝ Եվրասիական տնտեսական միության եւ տարածաշրջանի մյուս երկրնե...

Parliament Protocol Museum: Austrian Motives
In 2019, during the meeting with the representatives of the RA NA Armenia-Austria Friendship Group the Head of Austria-Armenia Parliamentary Friendship of the National Council of Austria Gudrun Kugler brought with her as a souvenir a box decorated with Austrian ornaments. It was handed to the Head of the NA Armenia-Austria Friendship Group Viktor Yengibaryan, who in his turn conveyed it to the NA Protocol Museum.
On June 15, the deputy of the RA NA My Step Faction, the member of the Standing Committee on Foreign Relations, the Head of Armenia-Estonia Friendship Group Anush Begloian met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Estonia to Armenia Riina Kaljurand.Welcoming the Am...
The National Assembly sitting of June 15 was not held due to not providing quorum.At 10:00 appropriate number of deputies was not registered. According to Article 51 of the constitutional law the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued 4 hours, during which period necessary numbe...
During two and a half years, the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport convened 38 sittings, 27 out of them – regular, and 11 – extraordinary. The Committee also held two visiting expanded sittings in Artsakh and in Berd city of Tavush Marz.The Committee rec...
Summary of Works of Standing Committees of National Assembly of Seventh Convocation: Standing Committee on European Integration
During the activity of the National Assembly of the seventh convocation the Standing Committee on European Integration convened 9 sittings.The Committee sittings moderated by Arman Yeghoyan, took part in 23 inter-departmental sittings coordinating the events providing the application with the RA-EU ...
Summary of Works of Standing Committees of National Assembly of Seventh Convocation: Standing Committee on Regional and Eurasian Integration
The Standing Committee on Regional and Eurasian Integration was set up in the framework of the National Assembly of Armenia of the seventh convocation in the year of the Chairmanship of our country in the EEU.The main spheres of the Committee activity are: the connections with other countries of the...