«Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարան». Ավստրիական մոտիվներ
2019-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ  Ավստրիայի Ազգային խորհրդի Ավստրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Գուդրուն Քուգլերը որպես  հուշանվեր իր հետ բերել էր ավստրիական զարդանախշերով  ձեւավորված տուփ: Այն հանձնվեց ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանին, որն իր հերթին փոխանցեց ԱԺ արարողակարգի թանգարանին:
Էստոնիայի դեսպանը` ՀՀ խորհրդարանում
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ, Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը հունիսի 15-ին հանդիպեց Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդիին: Անուշ Բեղլոյանը, ողջունելով դեսպանին խո...
ԱԺ նիստը չի կայացել քվորում չապահովելու պատճառով
Ազգային ժողովի հունիսի 15-ի նիստը չի կայացել քվորում չապահովելու պատճառով: Ժամը 10:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 4 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվե...
2,5 տարիների ընթացքում ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը գումարել է 38 նիստ, որից  27-ը՝ հերթական, իսկ  11-ը՝ արտահերթ: Հանձնաժողովն անցկացրել է նաեւ 2 արտագնա ընդլայնված նիստ՝ Արցախում եւ Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքում: ...
7-րդ գումարման ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատանքների ամփոփում. ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով
7-րդ գումարման Ազգային ժողովի գործունեության ընթացքում ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը հրավիրել է  9 նիստ: Հանձնաժողովի անդամները՝ Արման Եղոյանի գլխավորությամբ, մասնակցել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի եւ ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության առաջնա...
7-րդ գումարման ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատանքների ամփոփում. Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը ստեղծվել է Հայաստանի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի լիազորությունների շրջանակում՝ ԵԱՏՄ-ում մեր երկրի նախագահության տարում: Հանձնաժողովի գործունեության հիմնական ոլորտներն են՝ Եվրասիական տնտեսական միության եւ տարածաշրջանի մյուս երկրնե...

«Музей Протокола Парламента». Австрийские мотивы
В 2019 г. во время встречи с представителями группы дружбы НС Армения – Австрия  глава парламентской группы дружбы Австрия – Армения Национального Совета Австрии Гудрун Куглер привезла шкатулку, украшенную австрийским орнаментом. Сувенир был вручен руководителю группы дружбы Армения – Австрия  В.Енгибаряну, который в свою очередь передал дар в Музей Протокола НС.
Посол Эстонии – в парламенте РА
15 июня депутат фракции НС «Мой шаг», член Постоянной комиссии по внешним связям, руководитель группы дружбы Армения – Эстония А.Беглоян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом. Эстонской Республики в Армению Риной Кальюранди.Приветствуя посла в парламенте, А.Беглоян отметила углубление армя...
15 июня заседание НС не состоялось из-за отсутствия кворума.На 10:00 часов соответствующее количество депутатов не зарегистрировано. Согласно ст.51 закона «Регламент Национального Собрания»,  регистрация депутатов длилась 4 часа, в течение которых вновь  не было зарегистрировано необходимо...
За 2,5 года Постоянная комиссия по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта созвала 38 заседаний – 27 очередных и 11 внеочередных. Комиссия также провела 2 выездных расширенных заседания – в Арцахе и городе Берд Тавушской области Армении.В комиссию поступила 41 законодатель...
Итоги работы постоянных комиссий НС седьмого созыва. Постоянная комиссия НС по вопросам европейской интеграции
За время работы НС седьмого созыва Постоянная комиссия НС по вопросам европейской интеграции провела 9 заседаний.Члены комиссии во главе с А.Егояном приняли участие в 23-м заседании Межведомственной комиссии, координирующей выполнение Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА – ЕС ...
Итоги работы постоянных комиссий НС седьмого созыва. Постоянная комиссия по вопросам региональной и евразийской интеграции
Постоянная комиссия по вопросам региональной и евразийской интеграции создана в рамках полномочий НС седьмого созыва в год председательства РА в Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС).Основные направления деятельности комиссии – отношения с ЕАЭС и другими странами региона, гармонизация с законодател...