Մայիսի 14-ին` ժամը 18:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի մայիսի 14-ի ԱԺԽՈ-031-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածներով` 2021 թվականի մայիսի 14-ին` ժամը 18:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով:
ՀՀ Ազգային ժողովի հայտարարությունը
Խորհրդարանը մայիսի 14-ի արտահերթ նիստում միաձայն՝ 86 կողմ ձայնով ընդունեց «Սահմանամերձ գոտիներում, մասնավորապես Սյունիքում եւ Գեղարքունիքում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի, առկա խնդիրների եւ դրանց լուծման ուղիների, սահմանների պաշտպանության եւ անվտանգության ապահովմանն ուղղված հարցերի վերաբերյալ» ՀՀ Ա...
ՀՀ Ազգային ժողովը պատգամավորների նախաձեռնությամբ ՀՀ  Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ մայիսի 14-ին գումարեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Խորհրդարանն Արման Աբովյանի ներկայացմամբ քննարկեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հեղ...
ԱԺ խորհուրդը համաձայնություն տվեց մայիսի 14-ին՝ ժամը 18:00-ին, ԱԺ արտահերթ նիստ գումարելուն
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ մայիսի 14-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը համաձայնություն տվեց մայիսի 14-ին՝ ժամը 18:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն: ...
«Խորհրդարան 1918-1920». Մանրակրկիտ պատրաստություն պառլամենտական ընտրություններին
1919-ի մայիսին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը կազմեց պառլամենտական ընտրությունների ժամանակացույցը: «Մայիս 12 - Ընտրողների ցանկի յայտարարման վերջնական ժամանակը մայիսի 12-ն է. (յօդ. 26). Մայիս 22 - Թեկնածուների ցանկը ներկայացնելու վերջնական ժամանակը մայիսի 22-ն է. (յօդ. 38). Մայիս 29 - Ներկայացւաց ...

Внеочередное заседание НС состоится 14 мая, в 18:00
На основании инициативы депутатов НС о созыве внеочередного заседания парламента и решения Совета НС от 14 мая 2021 г. РСНС-031-Л, руководствуясь ст.100 Конституции и ст.41 Конституционного  закона «Регламент Национального Собрания», 14 мая 2021 г.,  в 18:00, по решению Председателя НС созывается внеочередное заседание парламента по определенной повестке дня.
14 мая парламент на внеочередном заседании единогласно принял 86 голосами Заявление НС «О кризисной ситуации в приграничных зонах, в частности в Сюнике и Гегаркунике, существующих проблемах и путях их решения, вопросах охраны и безопасности границ»:«Национальное Собрание РА констатирует, что 12 мая ...
14 мая НС созвало внеочередное заседание по инициативе депутатов в соответствии со ст.100 Конституции и ст.41 Конституционного закона «Регламент Национального Собрания».Парламент обсудил представленный А.Абовяном проект заявления фракции «Процветающая Армения» «О кризисной ситуации в приграничных зо...
Совет НС дал согласие на созыв внеочередного заседания НС 14 мая, в 18:00
14 мая состоялось внеочередное заседание Совета НС под председательством вице-спикера НС РА А.Симоняна.Совет дал согласие на созыв внеочередного заседания НС 14 мая, в 18:00, по повестке дня инициатора. ...
«Парламент 1918-1920». Тщательная подготовка к парламентским выборам
В мае 1919 г. Центральная избирательная комиссия (ЦИК) составила календарь к выборам в Парламент Армении:«12 мая – крайний срок для объявлений избирательных списков (Ст.26).22 мая – крайний  срок  для заявлений кандидатских списков (Ст.38)....