Մայիսի 14-ին` ժամը 18:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի մայիսի 14-ի ԱԺԽՈ-031-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածներով` 2021 թվականի մայիսի 14-ին` ժամը 18:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով:
ՀՀ Ազգային ժողովի հայտարարությունը
Խորհրդարանը մայիսի 14-ի արտահերթ նիստում միաձայն՝ 86 կողմ ձայնով ընդունեց «Սահմանամերձ գոտիներում, մասնավորապես Սյունիքում եւ Գեղարքունիքում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի, առկա խնդիրների եւ դրանց լուծման ուղիների, սահմանների պաշտպանության եւ անվտանգության ապահովմանն ուղղված հարցերի վերաբերյալ» ՀՀ Ա...
ՀՀ Ազգային ժողովը պատգամավորների նախաձեռնությամբ ՀՀ  Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ մայիսի 14-ին գումարեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Խորհրդարանն Արման Աբովյանի ներկայացմամբ քննարկեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հեղ...
ԱԺ խորհուրդը համաձայնություն տվեց մայիսի 14-ին՝ ժամը 18:00-ին, ԱԺ արտահերթ նիստ գումարելուն
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ մայիսի 14-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը համաձայնություն տվեց մայիսի 14-ին՝ ժամը 18:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն: ...
«Խորհրդարան 1918-1920». Մանրակրկիտ պատրաստություն պառլամենտական ընտրություններին
1919-ի մայիսին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը կազմեց պառլամենտական ընտրությունների ժամանակացույցը: «Մայիս 12 - Ընտրողների ցանկի յայտարարման վերջնական ժամանակը մայիսի 12-ն է. (յօդ. 26). Մայիս 22 - Թեկնածուների ցանկը ներկայացնելու վերջնական ժամանակը մայիսի 22-ն է. (յօդ. 38). Մայիս 29 - Ներկայացւաց ...

On 14 May at 18:00 Extraordinary Sitting of National Assembly to Be Convened
Taking as a basis the initiative of the deputies of the National Assembly on convening the extraordinary sitting of the National Assembly and the decision NACD-031-L of 14 May 2021, being led by Article 100 of the Constitution and Article 41 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly on 14 May at 18:00, by the NA Speaker ’s decision the extraordinary sitting of the National Assembly will be convened.
Statement of RA National Assembly
At May 14 extraordinary sitting, the parliament unanimously adopted with 86 for votes the statement of the RA National Assembly on Issues Directed to the Crisis Created in the Border Zones, Particularly in Syunik, Gegharkunik and Vayots Dzor Regions, the Existing Problems and the Ways of Their Solut...
On May 14, the RA National Assembly convened the extraordinary sitting of the National Assembly by Article 100 of the Constitution and Article 41 of the constitutional law - the Rules of Procedure of the National Assembly by the deputies’ initiative.The parliament debated the draft statement on Issu...
NA Council Gives Consent on Convening NA Extraordinary Sitting on May 14 at 18:00
On May 14, the extraordinary sitting of the RA NA Council, presided over by the RA NA Deputy Speaker Alen Simonyan, was held.The Council gave consent to convene an extraordinary sitting of the National Assembly by the initiator’s established agenda on May 14 at 18:00....
Parliament 1918-1920: Detailed Preparation to Parliamentary Elections
In May 1999, the Central Electoral Commission compiled the schedule of the parliamentary elections.“May 12 – The deadline for the announcement of the voters’ roll is May 12 (Article 26). May...