Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ:
Կողմերը շարունակել են նախորդ ամիս Երեւանում սկսած երկխոսությունը երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի, Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների եւ սպասվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ:
Արարատ Միրզոյանն արտգործնախարարին տեղեկացրել է նախօրեին Ադրբեջանի կողմից կատարված սահմանային ոտնձգության վերաբերյալ, ինչին ի պատասխան Լանդսբերգիսը խոր անհանգստություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ եւ վստահեցրել, որ Եվրամիությունը գործուն քայլեր կձեռնարկի այս կապակցությամբ:
ԱԺ-ի հյուրերն էին հայ-հունական պետական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները
Մայիսի 13-ին ճանաչողական այցով խորհրդարանում էին Երեւանի զբոսաշրջության, սպասարկման ու սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները: Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»  խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը: Նա ուսանողներին պատմեց` ինչպես է որոշել դառ...
Ոռոգման ջրի ու հողի սեփականության իրավունքի հարցերը Ջրաշեն համայնքում
Պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը խորհրդարանում օրեր առաջ հանդիպել էր Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ, լսել նրանց խնդիրները: Դրանց տեղում ծանոթանալու նպատակով պատգամավորը մայիսի 12-ին այցելեց Ջրաշեն համայնք: Առաջին ու ամենահրատապ հարցը, որ ներկայացվեց պատգամավորին, տնամերձ հողակտորները սեփականացնելու հարցն է...

Находящаяся с официальным визитом в Литовской Республике делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном встретилась с министром иностранных дел Литвы Габриэлиусом Ландсбергисом.
Стороны продолжили начатый в прошлом месяце в Ереване диалог по двусторонним отношениям, Нагорно-Карабахской проблеме, реформам в Армении и предстоящим внеочередным парламентским выборам.
А.Мирзоян проинформировал министра иностранных дел о совершенном накануне Азербайджаном нарушении границы, в ответ на что Ландсбергис выразил глубокую обеспокоенность сложившейся ситуацией и заверил, что Евросоюз предпримет в связи с этим действенные шаги.
13 мая студенты и преподаватели Ереванского армяно-греческого государственного колледжа туризма, сервиса и пищевой промышленности посетили парламент с ознакомительной целью.С ними встретился секретарь фракции НС «Просвещенная Армения» Г.Горгисян.Он поделился с гостями основными этапами своей карьеры...
Проблема – права собственности на оросительную воду и землю в Джрашене
Депутат Р.Бакоян на днях встречался в парламенте с езидами общины Джрашен, выслушал их проблемы. 12 мая он посетил село для ознакомления с вопросами на месте.Первой и самой актуальной является приватизация приусадебных земельных участков. По словам юриста С.Габриеляна, представляющего интересы езидс...