Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ:
Կողմերը շարունակել են նախորդ ամիս Երեւանում սկսած երկխոսությունը երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի, Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների եւ սպասվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ:
Արարատ Միրզոյանն արտգործնախարարին տեղեկացրել է նախօրեին Ադրբեջանի կողմից կատարված սահմանային ոտնձգության վերաբերյալ, ինչին ի պատասխան Լանդսբերգիսը խոր անհանգստություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ եւ վստահեցրել, որ Եվրամիությունը գործուն քայլեր կձեռնարկի այս կապակցությամբ:
ԱԺ-ի հյուրերն էին հայ-հունական պետական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները
Մայիսի 13-ին ճանաչողական այցով խորհրդարանում էին Երեւանի զբոսաշրջության, սպասարկման ու սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները: Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»  խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը: Նա ուսանողներին պատմեց` ինչպես է որոշել դառ...
Ոռոգման ջրի ու հողի սեփականության իրավունքի հարցերը Ջրաշեն համայնքում
Պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը խորհրդարանում օրեր առաջ հանդիպել էր Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ, լսել նրանց խնդիրները: Դրանց տեղում ծանոթանալու նպատակով պատգամավորը մայիսի 12-ին այցելեց Ջրաշեն համայնք: Առաջին ու ամենահրատապ հարցը, որ ներկայացվեց պատգամավորին, տնամերձ հողակտորները սեփականացնելու հարցն է...

The Delegation led by the Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan on an official visit to the Republic of Lithuania met with the Minister of Foreign Affairs of Lithuania Gabrielius Landsbergis.
The sides continued the dialogue on bilateral relations, the Nagorno Karabakh problem, the reforms implemented in Armenia and expecting snap parliamentary elections launched in Yerevan in the previous month.
Ararat Mirzoyan informed that Foreign Minister about the border encroachment by Azerbaijan the day before, in response to which Landsbergis expressed deep anxiety on the created situation and assured that the European Union would undertake practical steps on this occasion.
Students and Lecturers of Armenian-Greek College are NA Guests
On May 13, the students and the lecturers of Yerevan State Armenian-Greek College of Tourism, Service and Food Industry were in the parliament on a cognitive visit. The Secretary of the NA Bright Armenia Faction Gevorg Gorgisyan met with them. He told the students how he decided to become a scientis...
Issues of Irrigation Water and Land Property in Jrashen Community
A few days ago the deputy Rustam Bakoyan met with the Yazidis of Jrashen community and listened to their problems. On May 12, the MP visited Jrashen community to get acquainted with them on the spot.The first and the most urgent issue that that was presented the by the MP was the item of privatizing...