Մայիսի 13-ին ճանաչողական այցով խորհրդարանում էին Երեւանի զբոսաշրջության, սպասարկման ու սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները:
Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»  խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը:
Նա ուսանողներին պատմեց` ինչպես է որոշել դառնալ գիտնական, իսկ հետո զբաղվել ծրագրավորմամբ, այնուհետեւ` քաղաքականությամբ:
Պատգամավորն ուսանողներին պատմեց իր հորեղբոր` Մովսես Գորգիսյանի մասին: Գեւորգ Գորգիսյանի համար հորեղբոր խոսքերը կարգախոս են դարձել. «Հայաստանը կարող է լուծել բոլոր խնդիրներն ու հարցերը, եթե լինի ուժեղ ու հզոր»:
Պատգամավորը խորհուրդ տվեց ունենալ երազանք եւ գնալ դրա ետեւից, չնայած բարդություններին` չհուսահատվել եւ պայքարել մինչեւ վերջ:
Հյուրերն այցելեցին խորհրդարանի թանգարան, որտեղ ծանոթացան ԱԺ-ի պատմությանը, իսկ գրադարանում՝ գրքերի բազմազանությանը:
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ: Կողմերը շարունակել են նախորդ ամիս Երեւանում սկսած երկխոսությունը երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղ...
Պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը խորհրդարանում օրեր առաջ հանդիպել էր Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ, լսել նրանց խնդիրները: Դրանց տեղում ծանոթանալու նպատակով պատգամավորը մայիսի 12-ին այցելեց Ջրաշեն համայնք: Առաջին ու ամենահրատապ հարցը, որ ներկայացվեց պատգամավորին, տնամերձ հողակտորները սեփականացնելու հարցն է...

On May 13, the students and the lecturers of Yerevan State Armenian-Greek College of Tourism, Service and Food Industry were in the parliament on a cognitive visit.
The Secretary of the NA Bright Armenia Faction Gevorg Gorgisyan met with them.
He told the students how he decided to become a scientist and then was engaged in programming, later – in politics.
The MP told the students about his uncle Movses Gorgisyan. His uncle’s words became as a slogan for Gevorg Gorgisyan: “Armenia can solve all problems and issues, if it is strong and powerful”.
The deputy gave an advice to have a dream and go after it, despite the difficulties, do not despair and fight to the end.
The guests visited the museum of the parliament, where they got acquainted with the NA history and the variety of books in the library.
The Delegation led by the Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan on an official visit to the Republic of Lithuania met with the Minister of Foreign Affairs of Lithuania Gabrielius Landsbergis.The sides continued the dialogue on bilateral relations, the Nagorno Karabakh problem, the reforms...
A few days ago the deputy Rustam Bakoyan met with the Yazidis of Jrashen community and listened to their problems. On May 12, the MP visited Jrashen community to get acquainted with them on the spot.The first and the most urgent issue that that was presented the by the MP was the item of privatizing...