Մայիսի 13-ին ճանաչողական այցով խորհրդարանում էին Երեւանի զբոսաշրջության, սպասարկման ու սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները:
Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»  խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը:
Նա ուսանողներին պատմեց` ինչպես է որոշել դառնալ գիտնական, իսկ հետո զբաղվել ծրագրավորմամբ, այնուհետեւ` քաղաքականությամբ:
Պատգամավորն ուսանողներին պատմեց իր հորեղբոր` Մովսես Գորգիսյանի մասին: Գեւորգ Գորգիսյանի համար հորեղբոր խոսքերը կարգախոս են դարձել. «Հայաստանը կարող է լուծել բոլոր խնդիրներն ու հարցերը, եթե լինի ուժեղ ու հզոր»:
Պատգամավորը խորհուրդ տվեց ունենալ երազանք եւ գնալ դրա ետեւից, չնայած բարդություններին` չհուսահատվել եւ պայքարել մինչեւ վերջ:
Հյուրերն այցելեցին խորհրդարանի թանգարան, որտեղ ծանոթացան ԱԺ-ի պատմությանը, իսկ գրադարանում՝ գրքերի բազմազանությանը:
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ: Կողմերը շարունակել են նախորդ ամիս Երեւանում սկսած երկխոսությունը երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղ...
Պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը խորհրդարանում օրեր առաջ հանդիպել էր Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ, լսել նրանց խնդիրները: Դրանց տեղում ծանոթանալու նպատակով պատգամավորը մայիսի 12-ին այցելեց Ջրաշեն համայնք: Առաջին ու ամենահրատապ հարցը, որ ներկայացվեց պատգամավորին, տնամերձ հողակտորները սեփականացնելու հարցն է...

13 мая студенты и преподаватели Ереванского армяно-греческого государственного колледжа туризма, сервиса и пищевой промышленности посетили парламент с ознакомительной целью.
С ними встретился секретарь фракции НС «Просвещенная Армения» Г.Горгисян.
Он поделился с гостями основными этапами своей карьеры.
Депутат рассказал студентам о своем дяде – Мовсесе Горгисяне. Для Геворга стали лозунгом именно его слова: «Армения может решить все проблемы и вопросы, если будет сильной и могучей».
Горгисян посоветовал идти за своей   мечтой и воплотить ее в жизнь, несмотря на трудности не отчаиваться и бороться до конца.
Гости посетили музей и библиотеку парламента.
Находящаяся с официальным визитом в Литовской Республике делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном встретилась с министром иностранных дел Литвы Габриэлиусом Ландсбергисом.Стороны продолжили начатый в прошлом месяце в Ереване диалог по двусторонним отношениям, Нагорно-Карабахской проблеме, р...
Депутат Р.Бакоян на днях встречался в парламенте с езидами общины Джрашен, выслушал их проблемы. 12 мая он посетил село для ознакомления с вопросами на месте.Первой и самой актуальной является приватизация приусадебных земельных участков. По словам юриста С.Габриеляна, представляющего интересы езидс...