Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներ ՖԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի առաքելության ղեկավար Ժան-Շառլ Լուպերտոն, Ֆրանսիայի պատգամավոր Սոֆի Մետը, Կատալոնիայի պատգամավոր Աուրորա Մադաուլան, Կամերունի պատգամավոր Ջոշուա Օսիհը, ՖԽՎ գլխավոր վարչական քարտուղար Էմանուել Մորին ու ՖԽՎ-ի Եվրոպայի տարածաշրջանի խորհրդական Ֆատմիր Լեչին վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանի, պատվիրակության անդամներ Արման Եղոյանի, Արուսյակ Ջուլհակյանի, Սոնա Ղազարյանի ուղեկցությամբ մայիսի 11-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղան Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացան 20-րդ դարի արհավիրքը հավաստող վավերագրերին եւ փաստաթղթերին:
Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, խորհրդարանում եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպեց Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ: Հյուրերը նշեցին, որ իրենց ծնողները դեռեւս խորհրդային տարիներին անհատույց ստացել են տնամերձ հողեր, սակայն մինչ օրս չեն կարողանում սեփականաշնորհման գործընթացը հասցնել ավ...
Այսօր մեկնարկում է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Լիտվայի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը, հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտակ Մանուկյանը, Հայաստան-Լիտվա բա...

11 мая члены прибывшей в Армению делегации во главе с руководителем Европейской миссии ПАФ Жан-Шарлем Луперто депутат французского парламента Софи Метти, депутат Каталонии Аврора Мадаула,  член ПАФ от Камеруна Джошуа Осих, генеральный секретарь администрации ПАФ Эммануэль Мори и советник  Европейской миссии ПАФ  Фатмир Лечи в сопровождении главы делегации НС в ПАФ О.Игитяна и членов делегации А.Егояна, А.Джулакян, С.Казарян посетили мемориал Цицернакаберд.
Делегация возложила цветы к Вечному огню в память жертв Геноцида армян и молчанием почтила память Св.Мучеников.
Гости посетили Музей-институт Геноцида армян, ознакомились с документами и материалами, подтверждающими злодеяние ХХ в.
11 мая в парламенте открылась выставка, посвященная майскому тройному празднику, на которой представлены работы армянских архитекторов в Баку.На выставке, инициированной депутатом НС Т.Товмасян, присутствовали депутаты, историки, архитекторы, искусствоведы, представители государственных и официальны...
11 мая депутат НС, представитель езидской общины Р.Бакоян встретился в парламенте с соотечественниками общины Джрашен.Гости подняли волнующую проблему завершения процесса приватизации в их общине. Джрашенцы сообщили, что неоднократно обращались в соответсвующую структуру с просьбой о регистрации нед...