ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, հայ-բելառուսական միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Էնֆիաջյանն ապրիլի 22-ին հանդիպեց Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկի հետ:
Ըստ Վահե Էնֆիաջյանի՝ վերջին տարիներին երկկողմ փոխգործակցությանը նպաստող արդյունավետ աշխատանքներ են իրականացվել: ԱԺ փոխնախագահը նշեց, որ մի շարք ոլորտներում առկա է չօգտագործված ներուժ:
Դեսպանը եւս կարեւորեց հայ-բելառուսական հարաբերությունների խորացման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի ձեռնարկումը՝ ընդգծելով հատկապես տնտեսական ոլորտում առկա ներուժի արդյունավետ օգտագործման կարեւորությունը:
Ապրիլի 19-21-ը տեղի ունեցավ Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Հայաստանի Ազգային ժողովի կարողությունների հզորացում` ՀԸԳՀ վերահսկողության եւ իրականացման հետագա աջակցության նպատակով» Թվինինգ ծրագրի առաջին բաղադրիչը: «Ինստիտուցիոնալ կառույցների, համակարգերի եւ գործիքների ուժեղացում` Հայաստանի Հան...
Ապրիլի 19-20-ը տեղի ունեցավ Եվրանեսթ ԽՎ-ի լիագումար նստաշրջանը, որի շրջանակում հանձնաժողովներում ներկայացվեցին զեկույցներ, ընդունվեցին բանաձեւեր: Լիագումար նստաշրջանում ելույթով հանդես եկավ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը` անդրադառնալով ՀՀ եւ Եվրամիության միջեւ համագործակցության հեռանկարն...

On April 22, the RA NA Vice President, the Chairman of the Armenian-Belarusian Inter -P arliamentary Committee Vahe Enfiajyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Belarus to Armenia Alexander Konyuk .
According to Vahe Enfiajyan, the efficient works were implemented to promote the bilateral cooperation in recent years. The NA Vice President has noted that there is an unused potential in a number of spheres.
The Ambassador also highlighted the necessary steps taken to deepen the Armenian-Belarusian relations, underlining the importance of the effective use for the existing potential, especially in the economic sphere.
On April 19-21, the first component of Twinning Program Strengthening the Capacity of the National Assembly of Armenia: To Further Support CEPA Oversight and Implementation was held. The seminar with heading “Strengthening of Institutional Structures, Systems and Tools for Effective Work of the Nati...
On April 19-20, the Euronest PA Plenary Session was held, in the framework of which reports were presented and resolutions were adopted in the committees.Touching upon the perspectives of cooperation between the RA and the European Union, particularly, in the framework of the Comprehensive and Enhan...