ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձն Արկադի Տեր-Թադեւոսյանի մահվան կապակցությամբ
«Սրտի մեծ կսկիծով տեղեկացա Կոմանդոսի՝ Արկադի Տեր-Թադեւոսյանի մահվան մասին: Հրամանատարի անունը ոսկե տառերով է գրվել ռազմարվեստի պատմության էջերում: Նրա կյանքն ու նվիրումը հայրենիքին դեռ օրինակելի է լինելու բազմաթիվ սերունդների համար: Հանգչի՛ր խաղաղությամբ, հերոս»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյա...
ԱԺ նախագահի հայտարարությունը ՀՀ ՏՄՊՊՀ անդամ Էդգար Ճաղարյանի հրաժարականի դիմումի մասին
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամ Էդգար Ճաղարյանը մարտի 31-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել»,-ասված է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հայտարարության մեջ:   ...
Քննարկվեցին անհետ կորած անձանց կարգավիճակը կանոնակարգող օրենսդրությանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Նազելի Բաղդասարյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ Տաթեւիկ Գասպարյանը մարտի 31-ին հանդիպեցին Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության հետ: Քննարկվեցին անհետ կորած անձանց կարգավիճակը կարգավորող օրենսդրությանը, մասնավորապես՝ «Անհայտ կորած անձանց մ...
Մարտի 31-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արտաշես Պետրոսյանը նախաձեռնել էր աշխատանքային քննարկում, որի առանցքում էներգետիկ բնագավառի օրենսդրությանը վերաբերող հարցերն էին: Քննարկմանը մասնակցում էին պատգամավորներ, գործադիր մարմնի պատասխանատուներ, ոլորտի մասնագետներ: Նախատեսվում է փոփ...
Աշխատանքային քննարկում ՀՀ առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչների հետ
Մարտի 27-28-ին  ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի «Նոր Հայաստան՝ ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի շրջանակում կազմակերպեց աշխատանքային քննարկում ՀՀ առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչների հետ: Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվեց ...

“I learned with deep sorrow about the death of Commandos, Arkady Ter-Tadevosyan. The Commander’s name has been written with golden letters on the pages of the military art history. His life and devotion to the Motherland will be exemplary for numerous generations. Rest in peace, hero!” the condolenc...
Announcement of the NA President on Resignation Letter of Member of RA SCPEC Edgar Tshagharyan
“According to Article 147.1 of the constitutional law the NA Rules of Procedure, the member of the RA State Commission for the Protection of Economic Competition Edgar Tshagharyan submitted a resignation letter,” the announcement of the NA President Ararat Mirzoyan reads. ...
Issues on Legislation Regulating Status of Missing Persons Discussed
On March 31, the deputies of the RA NA My Step Faction Nazeli Baghdasaryan, Arusyak Julhakyan and Tatevik Gasparyan met with the International Committee of the Red Cross delegation in Armenia.Issues on the adoption of the law on the legislation regulating the status of the missing persons, particula...
On March 31, the member of the NA Standing Committee on Economic Affairs Artashes Petrosyan initiated a working discussion, the key of which was considered to be the issues on the legislation of the energy sphere. The MPs took part in the discussion, officers of the executive body and the specialist...
Working Discussion with Representatives of RA Ministry of Health
On March 27-28, the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs in the framework of the United Nations Development Programme (UNDP) Modern Parliament for a Modern Armenia organized a working discussion with the representatives of the Ministry of Health.The investment concept of the Co...