ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձն Արկադի Տեր-Թադեւոսյանի մահվան կապակցությամբ
«Սրտի մեծ կսկիծով տեղեկացա Կոմանդոսի՝ Արկադի Տեր-Թադեւոսյանի մահվան մասին: Հրամանատարի անունը ոսկե տառերով է գրվել ռազմարվեստի պատմության էջերում: Նրա կյանքն ու նվիրումը հայրենիքին դեռ օրինակելի է լինելու բազմաթիվ սերունդների համար: Հանգչի՛ր խաղաղությամբ, հերոս»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյա...
ԱԺ նախագահի հայտարարությունը ՀՀ ՏՄՊՊՀ անդամ Էդգար Ճաղարյանի հրաժարականի դիմումի մասին
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամ Էդգար Ճաղարյանը մարտի 31-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել»,-ասված է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հայտարարության մեջ:   ...
Քննարկվեցին անհետ կորած անձանց կարգավիճակը կանոնակարգող օրենսդրությանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Նազելի Բաղդասարյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ Տաթեւիկ Գասպարյանը մարտի 31-ին հանդիպեցին Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության հետ: Քննարկվեցին անհետ կորած անձանց կարգավիճակը կարգավորող օրենսդրությանը, մասնավորապես՝ «Անհայտ կորած անձանց մ...
Մարտի 31-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արտաշես Պետրոսյանը նախաձեռնել էր աշխատանքային քննարկում, որի առանցքում էներգետիկ բնագավառի օրենսդրությանը վերաբերող հարցերն էին: Քննարկմանը մասնակցում էին պատգամավորներ, գործադիր մարմնի պատասխանատուներ, ոլորտի մասնագետներ: Նախատեսվում է փոփ...
Աշխատանքային քննարկում ՀՀ առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչների հետ
Մարտի 27-28-ին  ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի «Նոր Հայաստան՝ ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի շրջանակում կազմակերպեց աշխատանքային քննարկում ՀՀ առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչների հետ: Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվեց ...

«С глубокой болью узнал о кончине Коммандоса – Аркадия Тер-Тадевосяна. Имя командира золотыми буквами вписано в страницы истории военного искусства. Его жизнь и преданность родине останутся образцовыми еще для многих поколений. Покойся с миром, герой», - говорится в соболезновании Председателя НС А....
Заявление Председателя НС о прошении об отставке члена ГКЗЭК РА Э.Джагаряна
«Согласно ч.1 ст.147 Конституционного закона  «Регламент Национального Собрания» член Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) РА  Эдгар Джагарян  31 марта представил прошение об отставке», - сказано в заявлении Председателя НС А.Мирзояна....
Обсуждены вопросы регулирования законодательства пo статусу без вести пропавших
31 марта депутаты фракции НС «Мой шаг» Н.Багдасарян, А.Джулакян и Т.Гаспарян встретились с делегацией Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении.Обсуждались вопросы, связанные с законодательством, регулирующим статус без вести пропавших, в частности, принятие закона «О без вести пропав...
31 марта член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам А.Петросян инициировал дебаты, в ходе которых были обсуждены вопросы законодательства в области энергетики. В обсуждении приняли участие депутаты, должностные лица исполнительного органа, специалисты  сферы.Намечается внести изменен...
Рабочее обсуждение с представителями Минздрава РА
27-28 марта Постоянная комиссия НС по здравоохранению и социальным вопросам провела рабочее обсуждение с представителями Министерства здравоохранения РА в рамках Программы развития ООН «Новая Армения – современный парламент».В ходе встречи обсуждалась концепция внедрения комплексного медицинского ст...