Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի հետ:
Զրուցակիցները կարեւորել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում խաղաղ բանակցությունների վերսկսումն ապահովելու համար ազգերի ինքնորոշման եւ ուժի չկիրառման սկզբունքները:
Կողմերը կարծիք են հայտնել, որ թե' Հայաստանում եւ թե' Արցախում անհրաժեշտ է ապահովել ներքին կայունություն, եւ ողջ ուշադրությունը կենտրոնացնել ռազմագերիների վերադարձի եւ արցախահայերի սոցիալական խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Լարս Ասլան Ռասմուսենի հետ: Ռուստամ Բաքոյանը շնորհակալություն  է հայտնել հյուրին՝ իր հետ հանդիպելու ցանկություն հայտնելու համար, ինչը, ըստ նրա, վկայում  է Լա...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը դեկտեմբերի 7-ին նախաձեռնել էր խորհրդարանական լսումներ՝ «ՀՀ-ում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու գործողությունների ծրագիր սահմանելու մասին» ՀՀ ԱԺ հայտարարության՝ իրենց հեղինակած նախագիծը քննարկելու  նպատակով: Մինչ ելույթներին անցնելը՝ լսումների մասնակիցներ...
Այսօր մենք ոգեկոչում ենք Սպիտակի երկրաշարժի զոհերի հիշատակը: Վերջին շրջանում էական աշխատանքներ են տարվել` վերացնելու երկրաշարժի հետեւանքները: Շիրակամուտը, Գյումրին, Վանաձորը, Սպիտակը, չնայած այն մեծագույն ցավին, որ վերապրել են, իրենց մեջ ուժ են գտել շարունակելու կյանքը եւ շտկելու մեջքը: Այսօր ավելի ...
Դեկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը: Խորհրդի անդամները քննարկել եւ հաստատել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ դեկտեմբերի 8-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագ...
Հայ խորհրդարանականները հանդիպել են ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար, Ռուբեն Ռուբինյանը եւ պատվիրակության անդամներ Սոս Ավետիսյանը, Վլադիմիր Վարդանյանը դեկտեմբերի 7-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Լարս Ասլան Ռասմուսենի հետ: Հայ խորհրդարանականն...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ  տեղի ունենանլիք խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:   ...
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 7-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կկայանան խորհրդարանական լսումներ, որի օրակարգում «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու գործողությունների ծրագիր սահմանելո...

Ararat Mirzoyan Meets with President of AR National Assembly
The President of the National Assembly of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan met with the President of the National Assembly of the Artsakh Republic Artur Tovmasyan.
The interlocutors highlighted the restarting of the peaceful negotiations within the framework of the OSCE Minsk Group Co-Chairs to ensure the principles of the nations’ self-determination and non-use of the force.
The sides have opined that in Armenia and in Artsakh it is necessary to ensure inner stability and to concentrate the whole attention for the return of the prisoners of war and for the solution of the Artsakh Armenians’ social problems.
Rustam Bakoyan Meets with Head of Danish Delegation to PACE
On December 7, the RA NA deputy, the representative of the Yazidi community Rustam Bakoyan met with the Head of the Danish Delegation to PACE Lars Aslan Rasmussen.Rustam Bakoyan thanked the guest for expressing wish to meet with him, which, according to him, testified to the fact that Lars Aslan Ras...
On December 7, the RA NA Bright Armenia Faction initiated parliamentary hearings to discuss the RA NA draft statement on Establishing a Programme of Actions for Getting out of Situation Created in the RA authored by them.Before turning to the speeches the participants of the hearings honoured in one...
Today, we are commemorating the memory of Spitak Earthquake victims.In the last period, essential works have been done to eliminate the consequences of the earthquake. The people of Shirakamut, Gyumri, Vanadzor, Spitak, despite the greatest pain, survived, have found strength in them to continue the...
On December 7, the sitting of the RA NA Council, presided over by the RA NA Deputy Speaker Lena Nazaryan, was held.The members of the Council debated and approved the draft laws on Making Addenda to the agenda of the Fifth Session of the Seventh Convocation of the National Assembly and the draft law...
Armenian Parliamentarians Meet with Head of Danish Delegation to PACE
On December 7, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, the Head of the Armenian Delegation to PACE Ruben Rubinyan and the members of the Delegation Sos Avetisyan, Vladimir Vardanyan met with the Head of the Danish Delegation to PACE Lars Aslan Rasmussen.The Armenian parliamen...