Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի հետ:
Զրուցակիցները կարեւորել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում խաղաղ բանակցությունների վերսկսումն ապահովելու համար ազգերի ինքնորոշման եւ ուժի չկիրառման սկզբունքները:
Կողմերը կարծիք են հայտնել, որ թե' Հայաստանում եւ թե' Արցախում անհրաժեշտ է ապահովել ներքին կայունություն, եւ ողջ ուշադրությունը կենտրոնացնել ռազմագերիների վերադարձի եւ արցախահայերի սոցիալական խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Լարս Ասլան Ռասմուսենի հետ: Ռուստամ Բաքոյանը շնորհակալություն  է հայտնել հյուրին՝ իր հետ հանդիպելու ցանկություն հայտնելու համար, ինչը, ըստ նրա, վկայում  է Լա...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը դեկտեմբերի 7-ին նախաձեռնել էր խորհրդարանական լսումներ՝ «ՀՀ-ում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու գործողությունների ծրագիր սահմանելու մասին» ՀՀ ԱԺ հայտարարության՝ իրենց հեղինակած նախագիծը քննարկելու  նպատակով: Մինչ ելույթներին անցնելը՝ լսումների մասնակիցներ...
Այսօր մենք ոգեկոչում ենք Սպիտակի երկրաշարժի զոհերի հիշատակը: Վերջին շրջանում էական աշխատանքներ են տարվել` վերացնելու երկրաշարժի հետեւանքները: Շիրակամուտը, Գյումրին, Վանաձորը, Սպիտակը, չնայած այն մեծագույն ցավին, որ վերապրել են, իրենց մեջ ուժ են գտել շարունակելու կյանքը եւ շտկելու մեջքը: Այսօր ավելի ...
Դեկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը: Խորհրդի անդամները քննարկել եւ հաստատել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ դեկտեմբերի 8-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագ...
Հայ խորհրդարանականները հանդիպել են ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար, Ռուբեն Ռուբինյանը եւ պատվիրակության անդամներ Սոս Ավետիսյանը, Վլադիմիր Վարդանյանը դեկտեմբերի 7-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Լարս Ասլան Ռասմուսենի հետ: Հայ խորհրդարանականն...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ  տեղի ունենանլիք խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:   ...
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 7-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կկայանան խորհրդարանական լսումներ, որի օրակարգում «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու գործողությունների ծրագիր սահմանելո...

А.Мирзоян встретился с Председателем НС Республики Арцах
Собеседники подчеркнули важность принципов самоопределения наций и неприменения силы для обеспечения возобновления мирных переговоров в рамках Минской группы ОБСЕ.
Стороны отметили, что и в Армении, и в Арцахе необходимо обеспечить внутреннюю стабильность, сконцентрировав все внимание на решение проблем возвращения военнопленных и социальных вопросов арцахских армян.
Р.Бакоян встретился с главой делегации Дании в ПАСЕ
7 декабря депутат НС РА, представитель езидской общины Р.Бакоян встретился с главой делегации Дании в ПАСЕ Ларсом Асланом Расмуссеном.Р.Бакоян поблагодарил гостя за пожелание встретиться с ним, что свидетельствует об особом внимании и доброжелательном отношении Ларса Аслана Расмуссена к национальным...
7 декабря фракция «Просвещенная Армения» инициировала парламентские слушания по проекту заявления НС РА «О плане действий по выходу из создавшейся в Армении ситуации» - для обсуждения выдвинутого ею проекта. До начала работы участники слушаний почтили память жертв Спитакского землетрясения 1988 года...
«Сегодня мы поминаем жертв Спитакского землетрясения.В последнее время проделана значительная работа по ликвидации последствий землетрясения. Ширакамут, Гюмри, Ванадзор, Спитак, несмотря на пережитую глубокую боль, нашли в себе силы продолжать жить и выпрямить спину. Сегодня, как никогда ранее, акту...
7 декабря состоялось очередное заседание Совета НС, которое вела вице-спикер НС Л.Назарян.  Члены Совета обсудили и утвердили проекты повесток дня сессии и созываемых 8 декабря очередных заседаний пятой сессии НС седьмого созыва. По решению Совета установлена также очередность  обсуждения ...
Армянские парламентарии встретились с главой делегации Дании в ПАСЕ
7 декабря  председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям, руководитель армянской делегации в ПАСЕ Р.Рубинян и члены делегации С.Аветисян, В.Варданян встретились с главой делегации Дании в ПАСЕ Ларсом Асланом Расмуссеном.Армянские парламентарии представили подробности развязанной Азербай...