ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված  նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ:
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հանդիպել են հանձնաժողովին կից գործող ՓՄՁ համագործակցության աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչների հետ: Ընդգծելով համատեղ աշխատանքներ իրականացնելու կարեւորությունը՝ Բաբկեն Թունյանը նշել է, որ կառույցն ա...
Դեկտեմբերի 2-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստում Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կա...
Դեկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը: Օրակարգում եղել է  ՀՀ ԱԺ խորհրդի 2020 թվականի նոյեմբերի 24-ի «Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին» թիվ ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 2-ին հրավիրած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության եւ ԱԺ պատգամավոր Սոֆիա Հովսեփյանի համատեղ հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից նախագծերի փաթե...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ կաթողիկոսի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ կաթողիկոսի հետ:   ...
Քննարկված համաձայնագրով ԵԱՏՄ շրջանակում սահմանվում են թանկարժեք մետաղների եւ քարերի գործառնությունների առանձնահատկությունները
Դեկտեմբերի 2-ին Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ կայացել է ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: Քննարկվել է«Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում թանկարժեք մետաղների եւ թանկարժեք քարերի հետ գործառնությունների իրականացման առանձնահատկությունների մասին»...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ:   ...

2 декабря члены Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна  встретились с представителями действующей при комиссии рабочей группы по сотрудничеству с малыми и средними предпринимателями (МСП).Подчеркнув важность совместной реализации работ, Б.Тунян отме...
2 декабря на заседании Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна в первом чтении обсужден предложенный правительством пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О наркотических средствах и психотропных (психоактивных) в...
2 декабря состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вела вице-спикер НС Л.Назарян.В повестке дня – проект решения о внесении дополнения в решение РСНС-065 от 24 ноября 2020 г. «Об обращении в Конституционный Суд по вопросу прекращения полномочий депутата НС Г.Царукяна», который Совет обсу...
2 декабря Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна обсудила в первом чтении пакет проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА  «О программе приватизации государственного имущества РА в 2017-2020 гг.», Налоговый кодекс РА и смежные законы.По пове...
Председатель НС РА А.Мирзоян в Первопрестольном Св.Эчмиадзине встретился с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым....
2 декабря состоялось  заседание Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции под председательством М.Мелкумяна.Депутаты обсудили вопрос ратификации подписанного 22 ноября 2019 г. в Москве соглашения «Об особенностях проведения операций с драгоценными металлами и драг...