Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:
ՀՀ ԱԺ նախագահն ուժը կորցրած է ճանաչել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Ալեն Սիմոնյանին, Վահե Էնֆիաջյանին եւ ԱԺ պատգամավոր Սարիկ Մինասյանին «Բիշքեկ գործուղելու մասին» ավելի վաղ ստորագրած կարգադրությունը: Հիշեցնենք, որ պատգամավորները ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության կազմում պիտի մասնա...
Հետաձգվել է օրենսդրական նախագծերի քննարկումը
ՀՀ Աժ  առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հիմնական զեկուցողների բացակայության պատճառով հետաձգել  է ՀՀ Աժ պատգամավորներ Հերիքնազ Տիգրանյանի եւ Լիլիթ Ստեփանյանի հեղինակած «ՀՀ  աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի,...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 30-ին Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ նիստ է գումարել: Օրակարգում ընդգրկված է եղել 3 օրենսդրական նախաձեռնություն: Հեղինակների առաջարկով մինչեւ երկու ամսով հետաձգվել է Կառավարության հեղինակած «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականներ...
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 30-ին գումարել է հերթական նիստ՝ օրակարգում ունենալով երկու օրենսդրական նախաձեռնություն: Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելը ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված քաջ...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ:...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 9:30-ին տեղի ունենալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից հղումով: ...

The RA NA President recognized invalid the order signed earlier on Business Trip to Bishkek of the RA NA Vice Presidents Alen Simonyan, Vahe Enfiajyan and the NA deputy Sarik Minasyan. Let us remind that the deputies should take part in the Observation Mission of the CIS Inter-Parliamentary Assembly...
Debate of Legislative Draft Laws Postponed
At September 30 sitting of the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs, because of the key rapporteurs’ absence the discussion of the draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Labor Code authored by the RA NA deputies Heriknaz Tigranyan and Lilit Stepanyan, as well as o...
On September 30, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan convened a sitting.Three legislative initiatives were included in the agenda.By the authors’ proposal, the debate of the draft laws on Making Addendum to the Law on the Programme of the State Property Privat...
On September 30, the RA NA Standing Committee on Defense and Security convened a regular sitting. Having on the agenda two legislative initiatives. Before turning to the discussion the attendees honoured the memory of the brave sons who died for the defense of the Motherland in one-minute silence.Th...