Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:
ՀՀ ԱԺ նախագահն ուժը կորցրած է ճանաչել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Ալեն Սիմոնյանին, Վահե Էնֆիաջյանին եւ ԱԺ պատգամավոր Սարիկ Մինասյանին «Բիշքեկ գործուղելու մասին» ավելի վաղ ստորագրած կարգադրությունը: Հիշեցնենք, որ պատգամավորները ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության կազմում պիտի մասնա...
Հետաձգվել է օրենսդրական նախագծերի քննարկումը
ՀՀ Աժ  առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հիմնական զեկուցողների բացակայության պատճառով հետաձգել  է ՀՀ Աժ պատգամավորներ Հերիքնազ Տիգրանյանի եւ Լիլիթ Ստեփանյանի հեղինակած «ՀՀ  աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի,...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 30-ին Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ նիստ է գումարել: Օրակարգում ընդգրկված է եղել 3 օրենսդրական նախաձեռնություն: Հեղինակների առաջարկով մինչեւ երկու ամսով հետաձգվել է Կառավարության հեղինակած «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականներ...
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 30-ին գումարել է հերթական նիստ՝ օրակարգում ունենալով երկու օրենսդրական նախաձեռնություն: Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելը ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված քաջ...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ:...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 9:30-ին տեղի ունենալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից հղումով: ...

А.Мирзоян признал утратившим силу ранее подписанное распоряжение
Председатель НС признал утратившим силу ранее подписанное распоряжение “О командировании в Бишкек” вице-спикеров НС А.Симоняна и В.Энфиаджяна, депутата НС С.Минасяна. Депутаты должны были в составе наблюдательной миссии МПА СНГ принять участие в предстоящих парламентских выборах в Кыргызстане, а А.С...
Отложены дебаты по законодательным проектам
В связи с отсутствием основных докладчиков Постоянная комиссия НС по здравоохранению и социальным вопросам отсрочила обсуждение предложенного правительством и депутатами пакета проектов о внесении изменений и дополнений в закон РА “О профилактике заболевания, вызванного вирусом иммунодефицита челове...
Отсрочены обсуждения проектов законов
30 сентября Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна созвала заседание, в повестке которого были 3 законодательные инициативы.По предложению авторов отложены сроком до двух месяцев обсуждения предложенных правительством и депутатами проектов о внесении изменени...
Созвано очередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности
30 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности созвала очередное заседание для обсуждения в первом чтении двух законодательных инициатив.До начала обсуждения повесточных вопросов присутствующие почтили молчанием память павших в боях за родину.Депутаты приступили к дебатам по п...