Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, կարող եք մուտք գործել խորհրդարան եւ հետեւել ԱԺ հատուկ նիստի աշխատանքին:
ՀՀ ԱԺ հատուկ նիստում քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետությունում ռազմական դրություն հայտարարելու մասին» հարցը
ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 27-ին իրավունքի ուժով գումարել է Ազգային ժողովի հատուկ նիստ՝ պայմանավորված ՀՀ Կառավարության՝  2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին ընդունած  «Հայաստանի Հանրապետությունում ռազմական դրություն հայտարարելու մասին» որոշմամբ: Հատուկ նիստը գումարվել է ՀՀ Սահմանադրության...
«Մեծարգո պարոն գերագույն հրամանատար, ՀՀ խորհրդարան, սիրելի հայ ժողովուրդ Հայաստանի Հանրապետությունում, Արցախի Հանրապետությունում եւ Սփյուռքում, մեր կողքին ապրող եւ մաքառող ազգային փոքրամասնությունների մեր սիրելի քույրեր եւ եղբայրներ, մեզ պատերազմ է հայտարարված, լայնածավալ եւ դաժան պատերազմ, որտեղ թշ...
«ՀՀ ԱԺ հարգելի պատգամավորներ, Կառավարությունը 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին որոշում է ընդունել «Հայաստանի Հանրապետությունում ռազմական դրություն հայտարարելու մասին»: Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության  119-րդ հոդվածի 2-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի  47-րդ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներն ինտենսիվ աշխատանք են տանում բոլոր միջազգային գործընկերների հետ՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ռազմական ագրեսիայի գործողությունները եւ խաղաղ բնակավայրերի թիրախավորումը:...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ
Սիրելի հայրենակիցներ, վաղ առավոտյան մեր հայրենիքի Արցախյան հատվածի սահմանի ողջ երկայնքով Ադրբեջանի իշխանությունները սանձազերծել են լայնածավալ ռազմական գործողություններ՝ մեծ տրամաչափի զինատեսակներով թիրախավորելով անգամ խաղաղ բնակավայրերը: Հայկական Զինված ուժերը, ինչպես եւ նախկինում, լավագույնս կատարո...

На специальном заседании НС обсужден вопрос “Об объявлении военного положения в Республике Армения”
27 сентября НС силой закона созвало специальное заседание НС, обусловленное принятием постановления Правительства РА от 27 сентября 2020 г. “Об объявлении   военного положения в Республике Армения”.Специальное заседание созвано согласно ч.2 ст.119 Конституции РА и ч.1 ст.47 конституционног...
“Глубокоуважаемый Верховный Главнокомандующий,  Парламент НС, дорогой армянский народ в Республике Армения, Республике Арцах и Диаспоре, живущие и созидающие рядом с нами  любимые сестры и братья национальных меньшинств.Нам объявлена война, широкомасштабная и жестокая война, в которой враг...
“Уважаемые депутаты НС, 27 сентября 2020 г. Правительство приняло решение “Об объявлении  военного положения в Республике Армения”.Согласно  ч.2 ст.119 Конституции РА и ч.1 ст.47 конституционного закона “Регламент НС”, в случае объявления  военного положения в силу закона экстренно со...
Депутаты НС РА ведут интенсивную работу со всеми международными партнерами, представляя военную агрессию и обстрел мирных населенных пунктов азербайджанской стороной. ...
Председатель НС А.Мирзоян выступил с заявлением
Дорогие соотечественники,рано утром по всей линии Арцахского участка  границы нашей родины власти Азербайджана развязали широкомасштабные военные действия с применением крупнокалиберного оружия, нацеливая его даже на мирные населенные пункты. Армянские Вооруженные силы, как и прежде, четко...