Հունիսի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովը հերթական նիստերի ավարտից անմիջապես հետո, պատգամավորների նախաձեռնությամբ, հրավիրել է արտահերթ նիստ՝ օրակարգով ունենալով երկու օրենսդրական նախաձեռնություն, որոնք կքննարկվեն հատուկ ընթացակարգով, այսինքն, նախագծերի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը խորհրդարանի որոշմամբ կիրական...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 3-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը` քվեարկություններով ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Օրենսդիրները շարունակել են ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծի...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ հունիսի 3-ին կայացած արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ  Աննա Կարապետյանի եւ Վլադիմիր Վարդանյանի հեղինակած «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրակա...
Ցավով տեղեկացա ԱԺ նախկին նախագահ Արմեն Խաչատրյանի կյանքից հեռանալու լուրի մասին: Ազգային ժողովի պատգամավորների, աշխատակազմի եւ անձամբ իմ անունից ցավակցում եմ Խաչատրյանների ընտանիքին, հարազատներին եւ ընկերներին: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 16:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:...

3 июня Национальное Собрание, непосредственно по завершении очередных заседаний, по инициативе депутатов созвало внеочередное заседание – с повесткой дня по двум законодательным инициативам, обсуждаемым в особом режиме, т.е. по решению парламента дебаты по проектам во втором чтении пройдут в т...
3 июня Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день проекты.Законодатели обсудили предложенные правительством и депутатами НС пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «Регламент НС», «О Констит...
3 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна обсужден в первом чтении проект о внесении изменений и дополнений в Конституционный закон РА «Регламент Национального Собрания».По повестке заседания выступили за...
Соболезнование Арарата Мирзояна в связи с кончиной экс-спикера НС Армена Хачатряна
С болью воспринял сообщение об уходе из жизни бывшего Председателя НС А.Хачатряна.От имени депутатов НС, Аппарата и от себя лично соболезную семье, родным и близким Хачатрянов....