Հունիսի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովը հերթական նիստերի ավարտից անմիջապես հետո, պատգամավորների նախաձեռնությամբ, հրավիրել է արտահերթ նիստ՝ օրակարգով ունենալով երկու օրենսդրական նախաձեռնություն, որոնք կքննարկվեն հատուկ ընթացակարգով, այսինքն, նախագծերի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը խորհրդարանի որոշմամբ կիրական...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 3-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը` քվեարկություններով ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Օրենսդիրները շարունակել են ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծի...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ հունիսի 3-ին կայացած արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ  Աննա Կարապետյանի եւ Վլադիմիր Վարդանյանի հեղինակած «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրակա...
Ցավով տեղեկացա ԱԺ նախկին նախագահ Արմեն Խաչատրյանի կյանքից հեռանալու լուրի մասին: Ազգային ժողովի պատգամավորների, աշխատակազմի եւ անձամբ իմ անունից ցավակցում եմ Խաչատրյանների ընտանիքին, հարազատներին եւ ընկերներին: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 16:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:...

On June 3, immediately after the end of the regular sittings, at the deputies’ initiative, the RA National Assembly convened extraordinary sitting, having two legislative initiatives, which would be debated in the special procedure, i.e. the debate of the draft laws in the second reading would...
On June 3, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings passing by voting the bills debated on the previous day.The legislators continued the debate of the bill on Making Amendments and Addenda to the RA Civil Code authored by the RA NA Bright Armenia Faction.The legislative p...
On June 3, at the extraordinary sitting moderated by Vladimir Vardanyan, the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs debated in the first reading and endorsed the draft law on Amending the Constitutional Law on Making Amendments and Addendum to the Constitutional Law the Rules of Procedu...
I was saddened by the news about passing away of the NA former President Armen Khachatryan.On behalf of the deputies of the National Assembly, the Staff and personally me, I express my condolences to the Khachatryans’ family, relatives and friends....