«Մասնակցային ժողովրդավարության թվային գործիքները» թեմայով առցանց քննարկման ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ երեք խմբակցությունների մի խումբ կին պատգամավորներ մայիսի 13-ին տեսակապի միջոցով զրուցել են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի եւ ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերի հետ: Վիրտուալ հանդիպման մասնակիցները քննարկել են ԱՄՆ կառավարության աջակցությունը COVID-19 համավարակի դեմ պայքարում,...
Վահե Էնֆիաջյանը պարգեւատրվել է Կատարողական արվեստի համաշխարհային ասոցիացիայի կողմից
Մայիսի 15-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը Կատարողական արվեստի համաշխարհային ասոցիացիայի կողմից պարգեւատրվել է «Տիգրան Մեծ» ոսկե մեդալով` արվեստի ու մշակույթի գործիչների շահերը պաշտպանելու, նրանց խնդիրները մշտապես բարձրաձայնելու, սատարելու եւ աջակցելու համար:...
«Ջայ Ջագաթ 2020» քայլարշավի ներկայացուցիչները Ազգային ժողովի թանգարանին նվիրեցին Մահաթմա Գանդիի կիսանդրին
Մայիսի 15-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Հնդկաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Հովհաննիսյանը եւ խմբի անդամ Հերիքնազ Տիգրանյանը հանդիպել են «Հանուն արդարության եւ խաղաղության» խորագրով «Ջայ Ջագաթ 2020» քայլարշավի ներկայացուցիչների հետ: Համամարդկային համախմբման կոչով քայլարշավի հիմնական նպատակը մարդու իրավո...

13 мая группа депутатов-женщин трех парламентских фракций побеседовала по видеосвязи с послом США в РА Линн Трейси и директором миссии USAID в Армении Деборой Гризер.Участники виртуальной встречи обсудили содействие правительства США в борьбе с пандемией COVID-19, а также подчеркнули весомую роль же...
Ваге Энфиаджян награжден Всемирной ассоциацией исполнительского искусства
15 мая вице-спикер НС Ваге Энфиаджян награжден Всемирной ассоциацией исполнительского искусства золотой медалью «Тигран Мец» - за вклад в защиту интересов деятелей искусства и культуры, постоянное содействие решению их проблем....
Представители марша «Джай Джагат 2020» подарили музею НС бюст Махатмы Ганди
15 мая руководитель парламентской группы дружбы Армения – Индия О.Ованнисян и член группы Э.Тигранян встретились с представителями марша «Джай Джагат 2020» под девизом «Во имя справедливости и мира».Главная цель призывающего к общечеловеческой консолидации марша –...