Մայիսի 4-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 5-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել  է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է պարտադիր քննարկման 6, գլխադասային հանձնաժողովների կողմից դրական եզրակացություն ստացած 12 եւ գլխադասային հանձնաժողովների կողմից բացասական եզրակացություն ստացած 5 հարց, մայիսի 5-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 27 հարց:
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի մայիսի 4-ի նիստում Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության եւ Սինգապուրի Հանրապետության միջեւ ծառայությունների առեւտրի եւ ներդրումների մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը,...

On May 4, the regular sitting of the RA NA Council, presided over by the Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, was held.
The draft laws on Making Addenda in the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly and the agenda of the regular sittings to be convened on May 5 were debated and approved, and the sequence of debate of the agenda items was also established.
6 compulsory items, 12 items endorsed by the Head committees and 5 not endorsed items were included in the draft law of the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly, and 27 items were included in the draft law of the agenda of the regular sittings to be convened on May 5.
At May 4 sitting of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Committee moderated by Mikayel Melkumyan the draft law on Ratifying the Agreement on Trade in Services and Investment between the Republic of Armenia and the Republic of Singapore, presented by the RA Deputy Minist...