Մարտի 23-ին Ազգային ժողովը շարունակել է մարտի 20-ին հրավիրված արտահերթ նիստի աշխատանքը, որի ընթացքում ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբե...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում
Մարտի 23-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ շարունակել է մարտի 20-ին կայացած նիստը: Հիմնական զեկուցող Ռուստամ Բադասյանը երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացրել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրա...
Քննարկվել է հասարակական կազմակերպությունների գործունեությունը կարգավորող օրենսդրական նախաձեռնություն
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 23-ին երկրորդ ընթերցումով քննարկել է Կառավարության հեղինակած «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:   Հիմնական զեկուցող ՀՀ պետական եկա...
Քննարկվել են զինծառայության կազմակերպման եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության խնդիրներ
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 23-ին Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հրավիրել է հերթական նիստ: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը հեղինակել է ԱԺ պատգ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝  այստեղ: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 09:10-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

23 марта Национальное Собрание продолжило работу внеочередного заседания, в ходе которого в представлении министра юстиции РА Р.Бадасяна во втором чтении был обсужден предложенный правительством пакет законопроектов о внесении дополнений в Уголовный кодекс РА и Кодекс РА об административных правонар...
23 марта Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна продолжила заседание, начатое 20 марта.Обсуждены во втором чтении предложенные правительством проекты о внесении изменений и дополений в Судебный кодекс РА  и смежные законы.По повестке заседан...
Обсуждена законодательная инициатива по регулированию деятельности общественных организаций
23 марта Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам во втором чтении обсудила предложенный правительством проект о внесении поправок в Закон РА "Об общественных организациях".По повестке заседания обстоятельно и аргументированно выступил заместитель председателя Комитета ...
Обсуждены проблемы организации воинской службы и военно-технического сотрудничества
23 марта Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна созвала очередное заседание. В различных чтениях обсуждены предложенные правительством проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА «О воинской службе и статусе военнослужащего», ...