Պաշտոնական այցով Դանիայի Թագավորությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը Դանիայի խորհրդարանի խոսնակ Հենրիկ Դամ Քրիստենսենի ուղեկցությամբ փետրվարի 18-ին այցելել է Ամալիենբորգի թագավորական պալատ եւ առանձնազրույց ունեցել Նորին Մեծություն Դանիայի թագուհի Մարգրետե Երկրորդի հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է երկու ժողովուրդների միջեւ պատմական բարեկամական կապերի կարեւորությունը եւ հույս հայտնել, որ դրանք կխորանան:
Դանիայի թագուհի Մարգրետե Երկրորդը եւ Արարատ Միրզոյանը երկուստեք կարեւորել են Հայոց ցեղասպանության օրերին դանիացի երկու միսիոներների՝ Մարիա Յակոբսենի եւ Կարեն Եպպեյի նշանակալի դերակատարությունը հայ որբերի փրկության գործում, ինչն ընդհանուր հոգեւոր կապ է ստեղծել երկու ժողովուրդների միջեւ:
Մարգրետե Երկրորդը, կարեւորելով Հայաստանից նման բարձր մակարդակի պատվիրակության ժամանումը, հույս է հայտնել, որ այցը լուրջ հիմք կհանդիսանա երկու ժողովուրդների միջեւ կապերի հետագա խորացման, մշակութային փոխանակումների եւ շփումների ակտիվացման համար: Նա հաջողություն է մաղթել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին եւ ՀՀ Ազգային ժողովին իրենց գործառույթների իրականացման մեջ՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության:
Փետրվարի 19-ին ՀՀ ԱԺ Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավիրած հերթական նիստում, որը նախագահել է Մանե Թանդիլյանը քննարկվել է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի ընթացիկ եզրակացությունը` ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ռիսկի վրա հիմնված համալիր հարկային ստուգումների մեթոդաբանության ...
Փետրվարի 19-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել «Աղետների ռիսկի կառավարման եւ բնակչության պաշտպանության մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում, որին մասնակցել են ներկայացուցիչներ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունի...
Պաշտոնական այցով Դանիայի Թագավորությունում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 18-ին հանդիպել է Դանիայի խորհրդարանի՝ Ֆոլկետինգի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բերթել Հարդերի, եվրոպական հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Եվա Կյեր Հանսենի ե...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Փետրվարի 18-ին պաշտոնական այցով Դանիայի Թագավորության մայրաքաղաք Կոպենհագենում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Դանիայի խորհրդարանի խոսնակ Հենրիկ Դամ Քրիստենսենի (Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցություն) հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ խորհրդարանի առաջին փոխխոսնակ Կարեն Էլլե...

Ее Величество Королева Дании Маргрeте II приняла Председателя НС А.Мирзояна
18 февраля находящийся с официальным визитом в Королевстве Дании Председатель НС А.Мирзоян в сопровождении спикера парламента Дании Хенрика Дам Кристенсена посетил королевский дворец Амалиенборг, где состоялась личная беседа с Ее Величеством Королевой Дании Маргрeте II.
Поблагодарив за прием, А.Мирзоян подчеркнул важность исторических дружественных связей между двумя народами и выразил надежду на их углубление.
Королева Дании Маргрете II и А.Мирзоян отметили заметную роль датских миссионерок Марии Якобсен и Карен Еппе в спасении армянских сирот в дни Геноцида армян, что создало духовную связь   между двумя народами.
Маргре́те II, подчеркнув прибытие из Армении делегации высокого уровня, выразила надежду, что визит заложит серьезный фундамент для дальнейшего углубления связей, культурных обменов и активизации контактов между двумя народами. Она пожелала успехов Председателю НС А.Мирзояну и армянскому парламенту в деятельности на благо Республики Армения.
Обсуждено текущее заключение Аудиторской палаты РА
19 февраля на очередном заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Тандилян обсуждено текущее заключение Аудиторской палаты РА – по основанной на рисках методологии комплексных налоговых проверок и применении определяющих риски критериев со с...
19 февраля по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности состоялось рабочее обсуждение проекта закона “Об управлении рисками бедствий и защите населения”, в котором приняли участие представители МЧС РА, Государственной академии кризисного управления, Армянского офиса ООН, э...
18  февраля находящаяся с официальным визитом в Королевстве Дании делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном встретилась с председателем Комиссии по иностранным делам Фолькетинга – парламента Дании Бертелем Хардером,   председателем Комиссии по европейским вопросам Евой Кьер Ха...
Встреча Председателя НС А.Мирзояна со спикером Фолькетинга Дании Хенриком Дам Кристенсеном
18  февраля находящийся с официальным визитом в столице Королевства Дании Копенгагене  Председатель НС А.Мирзоян встретился со спикером парламента Дании Хенриком Дам Кристенсеном (Социал-демократическая партия). Во встрече участвовали также  первый вице-спикер парламента Карен Эллеман...