Պաշտոնական այցով Դանիայի Թագավորությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը Դանիայի խորհրդարանի խոսնակ Հենրիկ Դամ Քրիստենսենի ուղեկցությամբ փետրվարի 18-ին այցելել է Ամալիենբորգի թագավորական պալատ եւ առանձնազրույց ունեցել Նորին Մեծություն Դանիայի թագուհի Մարգրետե Երկրորդի հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է երկու ժողովուրդների միջեւ պատմական բարեկամական կապերի կարեւորությունը եւ հույս հայտնել, որ դրանք կխորանան:
Դանիայի թագուհի Մարգրետե Երկրորդը եւ Արարատ Միրզոյանը երկուստեք կարեւորել են Հայոց ցեղասպանության օրերին դանիացի երկու միսիոներների՝ Մարիա Յակոբսենի եւ Կարեն Եպպեյի նշանակալի դերակատարությունը հայ որբերի փրկության գործում, ինչն ընդհանուր հոգեւոր կապ է ստեղծել երկու ժողովուրդների միջեւ:
Մարգրետե Երկրորդը, կարեւորելով Հայաստանից նման բարձր մակարդակի պատվիրակության ժամանումը, հույս է հայտնել, որ այցը լուրջ հիմք կհանդիսանա երկու ժողովուրդների միջեւ կապերի հետագա խորացման, մշակութային փոխանակումների եւ շփումների ակտիվացման համար: Նա հաջողություն է մաղթել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին եւ ՀՀ Ազգային ժողովին իրենց գործառույթների իրականացման մեջ՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության:
Փետրվարի 19-ին ՀՀ ԱԺ Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավիրած հերթական նիստում, որը նախագահել է Մանե Թանդիլյանը քննարկվել է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի ընթացիկ եզրակացությունը` ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ռիսկի վրա հիմնված համալիր հարկային ստուգումների մեթոդաբանության ...
Փետրվարի 19-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել «Աղետների ռիսկի կառավարման եւ բնակչության պաշտպանության մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում, որին մասնակցել են ներկայացուցիչներ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունի...
Պաշտոնական այցով Դանիայի Թագավորությունում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 18-ին հանդիպել է Դանիայի խորհրդարանի՝ Ֆոլկետինգի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բերթել Հարդերի, եվրոպական հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Եվա Կյեր Հանսենի ե...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Փետրվարի 18-ին պաշտոնական այցով Դանիայի Թագավորության մայրաքաղաք Կոպենհագենում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Դանիայի խորհրդարանի խոսնակ Հենրիկ Դամ Քրիստենսենի (Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցություն) հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ խորհրդարանի առաջին փոխխոսնակ Կարեն Էլլե...

On February 18, the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan being in the Kingdom of Denmark on an official visit met accompanied by the Speaker of the Danish Parliament Henrik Dam Kristensen visited Amalienborg Royal Palace and had a tête-à-tête with Her Majesty Queen Margrethe II of Denmark.
Thanking for the reception Ararat Mirzoyan underlined the importance of the historical friendly relations between the two peoples and expressed hope that they would deepen.
Queen Margrethe II of Denmark and Ararat Mirzoyan highlighted the significant role of the two Danish missionaries Maria Jacobsen and Karen Jeppe in saving the Armenian orphans during the Armenian Genocide days, which created a common spiritual relation between the two peoples.
Emphasizing the arrival of the delegation of high level from Armenia Queen Margrethe II expressed hope that it would be a serious basis for further deepening of the ties between the two peoples, cultural exchanges and activation of contacts. She wished success the NA Speaker Ararat Mirzoyan and the RA National Assembly in the implementation of their functions for the benefit of the Republic of Armenia.
On February 19, at the regular sitting of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Mane Tandilyan the current conclusion on the use of the standards defining the methodology and the riskiness of the complex tax check-ups based on the risk by the RA State Re...
On February 19, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Defense and Security a working discussion on the draft law on Disaster Risk Management and Defense of Population was held, where representatives from the RA Ministry of Emergency Situations (MES), the Crisis Management State Academ...
On February 18, the delegation led by the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being in the Kingdom of Denmark met with the Chairperson of the Foreign Affairs Committee of Folketing, Danish Parliament Bertel Haarder, the Chairperson of the European Affairs Committee Eva Kjer Hansen an...
On February 18, the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being in the capital of the Kingdom of Denmark Copenhagen on an official visit met with the Speaker of the Danish Parliament Henrik Dam Kristensen (Social-Democratic Party). The First Deputy Speaker of the Parliament Karen Ellem...