Խորհրդարան են այցելել Լեոնիդ Ազգալդյանի անվան դպրոցի ներկայացուցիչները
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 11-ին խորհրդարան են այցելել  Երեւանի Լեոնիդ Ազգալդյանի անվան թիվ 200 հիմնական դպրոցի  աշակերտները եւ ուսուցիչները:  Հյուրերի հետ հանդիպել եւ «Բաց դաս» է անցկացրել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր  Գեւորգ Գորգիսյանը:
Պատգամավորը  ներկայացրել է իր կենսագրական տվյալներն ու անցած ուղին, նշելով, որ քաղաքականության մեջ մտնելն իր համար ինքնանպատակ չի եղել: Գեւորգ Գորգիսյանն աշակերտներին հորդորել է լավ սովորել: «Գիտելիքը միակ բանն է, որ ոչ ոք չի կարող խլել, եւ այն միշտ քեզ հետ է»,-նշել է պատգամավորը: Նա պատասխանել է ներկաների հնչեցրած հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերել են կրթական ոլորտին եւ նախատեսվող  բարեփոխումներին:
Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքին, եղել ԱԺ թանգարանում:
Գիրք նվիրելու օրվան ընդառաջ աշակերտները ԱԺ նիստերի դահլիճում խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանին, փոխնախագահներին, մշտական հանձնաժողովների նախագահներին եւ Գեւորգ Գորգիսյանին նվիրել են Գրիգոր  Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» գիրքը:
ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 11-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանի քվեարկությամբ ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում չեն ներառվել գլխադասային հանձնաժողովներում բացասական եզրակացություն ստացած՝ ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում»...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ-ում Լիտվայի դեսպանի հետ
Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, խմբակցության անդամներ Հրանտ Այվազյանը եւ Անի Սամսոնյանը հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեի հետ:   Զրուցակիցները քննարկել են հայ-լի...
ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանն ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: Ողջունելով դեսպանին՝ Վահե Էնֆիաջյանն ընդգծել է Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ պատմականորեն ձեւավորված բարեկամական հարաբերությունները, կարեւորել միջխորհրդարանական  ...

Парламент посетили питомцы школы им. Л.Азгалдяна
11 февраля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя Ереванской основной   школы N 200 им. Л.Азгалдяна. С гостями встретился депутат фракции “Лусавор Айастан” Г.Горгисян.
Парламентарий представил автобиографию и пройденный им путь, отметив, что вхождение в политику для него не было самоцелью. Он призвал учащихся хорошо учиться. “Знание – единственное, что никто не может отнять, и оно всегда с тобой”, - заметил Г.Горгисян. Депутат ответил на поднятые вопросы, в основном касавшиеся намеченных реформ в образовательной сфере.
Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой внеочередного заседания, побывали в музее НС.
Ко Дню дарения книг   учащиеся   в зале заседаний НС преподнесли “Нарек” спикеру парламента А.Мирзояну, вице-спикерам, председателям постоянных комиссий и Г.Горгисяну.
11 февраля Национальное Собрание  начало работу очередных заседаний.       Парламент не включил в повестку дня сессии предложенные фракциями “Лусавор Айастан” и ППА проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “О драгоценных металлах” и Налоговый кодекс РА...
Представители фракции “Лусавор Айастан” встретились с послом Литвы в РА
11 февраля председатель фракции “Лусавор Айастан” Э.Марукян и члены фракции Г.Айвазян и А.Самсонян встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Литовской Республики в РА Ингой Станите-Толочкиене.Собеседники обсудили вопросы укрепления армяно-литовских отношений, сотрудничества групп дружбы обоих ...
Вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Беларуси в РА И.Назарука
11 февраля вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в РА И.Назарука.Приветствуя посла, В.Энфиаджян подчеркнул исторически сложившиеся дружественные отношения между Арменией и Беларусью, развитие межпарламентского взаимодействия.Вице-спикер НС предложил...