Խորհրդարան են այցելել Լեոնիդ Ազգալդյանի անվան դպրոցի ներկայացուցիչները
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 11-ին խորհրդարան են այցելել  Երեւանի Լեոնիդ Ազգալդյանի անվան թիվ 200 հիմնական դպրոցի  աշակերտները եւ ուսուցիչները:  Հյուրերի հետ հանդիպել եւ «Բաց դաս» է անցկացրել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր  Գեւորգ Գորգիսյանը:
Պատգամավորը  ներկայացրել է իր կենսագրական տվյալներն ու անցած ուղին, նշելով, որ քաղաքականության մեջ մտնելն իր համար ինքնանպատակ չի եղել: Գեւորգ Գորգիսյանն աշակերտներին հորդորել է լավ սովորել: «Գիտելիքը միակ բանն է, որ ոչ ոք չի կարող խլել, եւ այն միշտ քեզ հետ է»,-նշել է պատգամավորը: Նա պատասխանել է ներկաների հնչեցրած հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերել են կրթական ոլորտին եւ նախատեսվող  բարեփոխումներին:
Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքին, եղել ԱԺ թանգարանում:
Գիրք նվիրելու օրվան ընդառաջ աշակերտները ԱԺ նիստերի դահլիճում խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանին, փոխնախագահներին, մշտական հանձնաժողովների նախագահներին եւ Գեւորգ Գորգիսյանին նվիրել են Գրիգոր  Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» գիրքը:
ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 11-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանի քվեարկությամբ ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում չեն ներառվել գլխադասային հանձնաժողովներում բացասական եզրակացություն ստացած՝ ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում»...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ-ում Լիտվայի դեսպանի հետ
Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, խմբակցության անդամներ Հրանտ Այվազյանը եւ Անի Սամսոնյանը հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեի հետ:   Զրուցակիցները քննարկել են հայ-լի...
ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանն ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: Ողջունելով դեսպանին՝ Վահե Էնֆիաջյանն ընդգծել է Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ պատմականորեն ձեւավորված բարեկամական հարաբերությունները, կարեւորել միջխորհրդարանական  ...

On February 11, within the framework of the RA NA Open Doors programme the pupils and the teachers of Yerevan Leonid Azgaldyan N 200 Basic School visited the parliament. The deputy of the RA NA Bright Armenia Faction Gevorg Gorgisyan met with the guests and held an Open Lesson.
The MP presented his biographical data and the passed path, noting that his entering into politics had not been an end in itself. Gevorg Gorgisyan urged the pupils to study well. “The knowledge is the only thing that nobody can take away,” the MP noted. He answered to the questions voiced by the attendees, which mainly related to the educational sphere and reforms being designed.
The guests took a tour to the parliament building, observed the work of the NA regular sittings and were in the NA Museum.
On Book Presenting Day the pupils gave Narek as a present to the Parliament Speaker Ararat Mirzoyan, the Deputy Speakers, the Chairs of the Standing Committees and Gevorg Gorgisyan.
On February 11, the RA National Assembly began the work of the regular sittings.By the voting of the parliament the draft laws on Making Amendment and Addendum to the RA Land Code authored by the RA NA Bright Armenia Faction, on Making Amendments and Addenda to the Law on Precious Metals authored by...
Representatives of RA NA Bright Armenia Faction Meet with Ambassador of Lithuania to RA
On February 11, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan, the members of the Faction Hrant Ayvazyan and Ani Samsonyan met with Inga Stanytė-Toločkienė, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia.The inter...
NA Vice President Vahe Enfiajyan Receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to RA Igor Nazaruk
On February 11, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to the RA Igor Nazaruk.Welcoming the Ambassador Vahe Enfiajyan underlined the friendly relations historically formed between Armenia and Belarus.The RA NA Vice...