ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 6-ին՝ ժամը 11-00-ին, ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրել էր Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված էին երկու օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Սակայն արտահերթ նիստը չի կայացել, քանի որ, ինչպես տեղեկացրել է  ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 68-րդ հոդվածի 1-ին մասի 7-րդ  կետի համաձայն` նախաձեռնողն այսօր առավոտյան հետ է կանչել արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված օրենսդրական նախաձեռնությունները:
Ուստի, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ նիստի օրակարգում այլեւս հարց չի մնացել, նիստը համարվել է փակված:
ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 6-ին՝ ժամը 13-00-ին, ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ գումարել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ: Խորհրդարանն ընդունել է  արտահերթ նիստի անցկացման կարգի եւ տեւողության վերաբերյալ  ԱԺ որոշումները: ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ նիստի օրակարգում ընդգրկվա...

Национальное Собрание 6 февраля 2020 г., в 11:00 часов, созвало по инициативе депутатов внеочередное заседание, в повестке дня которого были две законодательные инициативы.
Однако внеочередное заседание не состоялось, так как, по сообщению Председателя НС А.Мирзояна, согласно п.7 ч.1 ст.68 конституционного закона “Регламент НС”, сегодня утром включенные в повестку дня внеочередного заседания законодательные инициативы отозваны инициатором.
Поэтому, с учетом отсутствия в повестке дня вопроса, заседание объявлено закрытым.
6 февраля, в 13:00 часов,   Национальное Собрание созвало по инициативе депутатов внеочередное заседание НС. Парламент принял решения НС по порядку проведения и продолжительности внеочередного заседания. Председатель НС А.Мирзоян проинформировал, что в повестке дня заседания “Проект изменений К...