Փետրվարի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստը: Խորհուրդը համաձայնություն է տվել 2020 թվականի փետրվարի 6-ին՝ ժամը 11:00-ին, Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն: Խորհուրդը նաեւ համաձայնություն ...
Փետրվարի 5-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ կից ներկայացվ...

5 февраля состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.Совет дал согласие на созыв по инициативе депутатов внеочередного заседания НС 6 февраля 2020 г., в 11:00 часов.   Совет также дал согласие на обсуждение вопросов о включении пакета проектов о внес...
5 февраля Постоянная комиссия НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна обсудила в первом чтении проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “О медицинской помощи и обслуживании населения”, “О государственных пособиях”, “О социальной помощи”. По повестке...