ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամները մանրամասներ են ներկայացրել նստաշրջանի աշխատանքներից
Փետրվարի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակությունը  հունվարի 26-ից փետրվարի 1-ը  Ստրասբուրգում մասնակցել է  Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նստաշրջանի առաջին մասի աշխատանքներին: Ասուլիսին պատվիրակությունը ներկայ...
Փետրվարի 4-ին հետաձգվել է ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստը: ...
Հունվարի 27-29-ը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նարեկ Մկրտչյանը գտնվել է Իսլանդիայի մայրաքաղաք Ռեյկյավիկում:  Նա հանդիպումներ է ունեցել խորհրդարանում (Ալթինգում) եւ երկրի ակադեմիական բնագավառի ականավոր ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումների նպատակն է եղել նպաստել Իսլանդիայի խորհրդարանի կողմից Հայոց ցեղասպանութ...
Փետրվարի 4-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել է 2019 թվականի պետական բյուջեի ինն ամիսների կատարման ընթացքի վերաբերյալ տեղեկատվությունը: Հիմնական զեկուցող ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանի տեղեկացմա...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

Члены армянской делегации в ПАСЕ представили работу сессии
4 февраля в парламенте состоялась пресс-конференция делегации НС РА в ПАСЕ.С 26 января по 1 февраля делегация принимала участие в работе первой части сессии ПАСЕ в Страсбурге.Глава делегации Р.Рубинян оценил работу сессии как продуктивную, добавив, что четыре члена армянской делегации избраны на ряд...
4 февраля отсрочено внеочередное заседание Совета НС.   ...
27-29 января  состоялся визит депутата НС Н.Мкртчяна в столицу Исландии Рейкьявик. Он провел встречи в парламенте (Альтинге) и с видными представителями академических кругов, цель которых – содействовать признанию Геноцида армян парламентом Исландии. 28 января депутат встретился  в Рейкьяв...
4 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Тандилян обсуждена сводка о ходе исполнения госбюджета 2019 г. за девять месяцев. По повестке заседания обстоятельно выступил основной докладчик министр финансов РА А.Джанджугазян.Програ...