ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Աննա Կոստանյանը եւ Արթուր Մանուկյանը  դեկտեմբերի 26-ին հյուրընկալել են  «ԻՖԿԱ» Հայաստանի անկախ գործիչների համայնք» հասարակական կազմակեր...
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացուցիչները դեկտեմբերի 26-ին հրավիրած ասուլիսում ամփոփել են վերջին 6 ամիսների ընթացքում մշտական հանձնաժողովներում կատարած աշխատանքը: Խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը ներկայացրել է վիճակագրական տվյալներ 5-րդ, 6-րդ եւ 7-րդ գումարումների խորհրդարանի ընդունած օրենք...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը դեկտեմբերի 26-ին հանդիպել է Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ:   ԱԺ նախագահն ու օմբուդսմենն ամփոփել են անցնող տարին: Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ Ազգային ժողովի եւ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի համագործակցությունն առա...
ԱԺ Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ : ...

Items on Cinema Sphere Debated in Committee
On December 26, the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan, Committee members Anna Kostanyan and Artur Manukyan hosted the members of the NGO Independent Filmmakers’ Community of Armenia (IFCA) and the Golden Apricot Fund f...
At December 26 press conference, the representatives of the RA NA My Step Faction summarized the work done in the Standing Committees during the last six months. The Head of the Faction Lilit Makunts presented the statistical data on the draft laws adopted of the parliament of the 5th, 6th and 7th c...
President of RA National Assembly Meets with Human Rights Defender
On December 26, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Human Rights Defender Arman Tatoyan.The NA President and the Ombudsman summed up the passing year. Ararat Mirzoyan has underlined that the cooperation between the National Assembly and the Human Rights Defender is...