ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ :
Դեկտեմբերի 23-ին արտահերթ նիստ է գումարել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Առաջին ընթերցմամբ  քննարկվել են երկու օրենսդրական նախաձեռնություններ, որոնք այնուհետեւ ստացել են հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը: Օրինագծերը...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արմեն Խաչատրյանի նախաձեռնությամբ՝ ԱԺ պատգամավորների, փաստաբանների, վարորդների պաշտպանությամբ զբաղվող ՀԿ-ների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ դեկտեմբերի 23-ին տեղի է ունեցել վարորդական բալա...
Դեկտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը ներկա է  գտնվել Ռումինիայի հայերի միության 100-ամյակին նվիրված տոնակատարություններին:   Ներկաներին փոխանցելով ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ջերմ շնորհավորանքներն ու ողջույնները կա...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովի պատգամավորներն այցելել են Հանրապետական հավաքակայան
Դեկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովի պատգամավորներն այցելել են Պաշտպանության նախարարության Հանրապետական հավաքակայան՝ ձմեռային զորակոչի ընթացքին հետեւելու նպատակով: Պատգամավորները շրջել են հավաքակայանի բոլոր բաժիններով, զրուցել զինակոչի պատասխանատուների եւ ամենակարեւո...
ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Ուկրաինա բարեկամական խմբի պատգամավորները, Ուկրաինայի հայերի միության (ՈւՀՄ) հրավերով դեկտեմբերի 20-ին երկօրյա աշխատանքային այցով եղել են Կիեւում եւ մասնակցել  Միության ամփոփիչ համաժողովին:Այցի շրջանակում պատգամավորները` պատվիրակության ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանի գլխավո...

23 декабря  Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта созвала внеочередное заседание.В первом чтении обсуждены законодательные инициативы, получившие положительное заключение комиссии.  Документы будут включены в проект повестки дня четвер...
23 декабря  по инициативе члена Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности, члена фракции “Мой шаг” А.Хачатряна с участием депутатов НС, адвокатов и представителей занимающихся защитой водителей общественных организаций состоялось обсуждение поправок в закон “О государственной по...
Руководитель группы парламентской дружбы Армения – Румыния А.Беглоян на праздновании 100-летия Союза армян Румынии
16 декабря руководитель группы парламентской дружбы Армения – Румыния А.Беглоян присутствовала на праздновании 100-летия Союза армян Румынии (САР).  Депутат НС, передав теплые поздравления и приветствия Председателя НС А.Мирзояна в связи с юбилеем, подчеркнула важную роль руководителей САР в уг...
Депутаты Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам посетили Республиканский сборный пункт
23 декабря депутаты Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам посетили Республиканский сборный пункт Министерства обороны РА в связи с проведением зимнего призыва. Парламентарии ознакомились с подразделениями сборного пункта, побеседовали с кураторами призыва, призывника...
20 декабря депутаты парламентской группы дружбы Армения – Украина по приглашению Союза армян Украины (САУ) посетили с рабочим визитом Киев – для участия в заключительной конференции Союза.В рамках визита депутаты во главе с руководителем делегации О.Игитяном побывали в Верховной Раде Украины, где вс...